Sokak Kedilerine Lavital Kısır Mama?

sevvalay

Merhabalar sokak kedilerimizin artık bir çoğu kısır. Şimdiye kadar hep temiz…. Sitesinin standart kedi mamasını aldım sorunsuz yiyorlardı. Ancak sağlık sorunu yaşamamak için kısır kedi mamasına geçmeyi düşünüyorum lavital kısır kedi mamasını bilen var mı? Hayvanlarda sağlık sorununu tetikler mi?

5 CEVAP

simbakedi

bence sokak kedilerinde böyle bir ayrım yapılmamalı. zaten yeteri kadar besini alamıyorlar, kısır mama değerleri daha düşük olduğu için bence gereken enerjiyi sağlayamaz. nasıl indoor, outdoor kedi diye mamalar var bunlara da bence yavru kedi maması anca enerji sağlar diye düşünüyorum. sonuçta hiçbiri sabah-akşam yeterli miktarda mama yiyemeyecek. bütçenize uygun bir seçim yapmak en iyisidir diye düşünüyorum. sanki lavital o sitedeki mamalara göre daha güvenilir ama. onun normal yetişkin maması fln bütçenize uyuyorsa onu da tercih edebilirsiniz ama bütçe meselesi :')

sevvalay

Erkek kedilerde normal mama kullanmak idrar yolu sorununu tetikliyor diye kısıra yönelmeyi düşünmüştüm. Lavitali içerik olarak bilmiyorum her ay zaten 15 kg mama alıyoruz sokaktakilere

salihaondag8

Lavital markayı bizim komşumuz kısır yetişkin erkek kedisine kullandı ve bende evdeki kısır yetişkin erkek kedime kullandım hiçbir sağlık sorunu yaşamadım benim kedim ve komşumun kediside severek yedi onlarda bir sıkıntı yaşamamış bütçeniz egerki buna uygun ve denemek istiyorsanız deneyin derim yine bütçeniz iyi olursa faha guzel içerikli markalar araştırıp geçin derim yani bu marka güzel ama uygun fiyatlı bütçeniz yoksa alın ve mutlaka birşeylere et türleriyle destekleyin. Çok çok kaliteli bir marka değil çünkü ben böyle mamayı kullanip ekstra et ev yoğurdu ödül şekeriyle destekliyorum yaş mamayla etle felan bir sıkıntı yaşamadım şimdide tavuklu felicia kısır mamayı kullaniyotum oda iyi kaliteli uygun fiyatlı bonaciboda aynı şekilde prochoice var mystic marka vat bunlari hep ev kedime kullandım sıkıntı yaşamadım severek yedi tavuklu olan çeşidini 🤗ama bütçeniz iyiyse güzel markalara yonelin kedilerinizin sağlığı için bence benim maddi durumum olmadığı için kullanıyorum değilse başka markaya geçecem

Palyaco

La vital kısır mama sorun çıkarmayan bir mamadir bütçe için birebir idrar sağlığında çok iyi

sevvalay

Teşekkür ediyorum