Kedilerde Diş Macunu/Virbac

Birkedi8

Merhaba birkaç gündür kedime veterinerin tavsiyesiyle virbac enzimatik diş macunu kullanmaya başladım veteriner bir miktar her gün kedime diş fırçası gerekmeden vermem gerektiğini söyledi bu diş macununu diş fırçasız kedisine kullanan var mı

8 CEVAP

somnium

bu diş macununu kullanmadım. ama diş fırçasız da kullanabilirsiniz. ben başka bir macunu kullanıyorum. ve veteriner hekimimiz, kedilerin dillerinin dikenli olduğu için o azıcık sıkılan şeyi tüm diş etlerinde diliyle dolaştıracağını ve bu vesileyle fırçalamanın gerçekleşeceğini söylemişti. ki diş fırçaları bazen diş erlerine zarar veriyor kedilerde ne yazık ki. :( ağız spreyi de alabilirsiniz ayrıca ek olarak.

Birkedi8

O zaman hiç diş fırçası kullanmayalım bu diş macunun çok iyi olduğunu duydum siz hangi marka kulla kullanıyorsunuz kedinize

Mia0

Bende dil macunu arayışındaym

_Catlover_

Ben bio pet active diş macunu kullanıyorum. Ama kedim diş fırçalatmaktan hiç hoşlanmıyor. Fırçasız nasıl kullanacağız?

Balimlilac

Bende virbac kullanıyorum, veteriner önerisiyle , temiz elimle bir parça parmağıma alıp dişlerine sürüyorum kendi yalamaya başlıyor zaten. Fırça kullanmıyorum.

cemremio

Virbac enzimatik diş macunu en iyisi diye biliyorum, bende almıştım ama kullanamadık, epeyce de pahalıydı aldığım zaman

somnium

vetugen ürünlerini kullanıyorum. bakabilirsiniz. gayet memnunum!

Birkedi8

Yorumlarınız için teşekkür ederim evet virbacın diş macunu iyi ancak cidden pahalı. Veteriner kedinin patisine biraz sürün o yer dedi kedim de tadını gayet sevdi tavuklu zaten