Kedi Tuvaleti Kokusu Sorunsalı

Merhaba
Ögrenci evindeyim kedimin tuvaleti benim odamda ve koku yapıyor. Kokunun olmaması ve giderilmesi için tavsiyeleriniz nedir?

11 CEVAP

Penthe

Kokulu kumlar var tercih etme sagliksiz.
Kapali tuvalet kabi tercih edebilirsin. Gunde 2 defa temizlik yapip ayda bir kabi yikayarak komple kumu degistir
Pelet kullanabilirsin en azindan bentonit gibi toz duman koklamazsin da.

Kapalı kullanıyorum kumunu da 10 günde bir degiştiriyorum temizligini de 2 günde bir yapıyordum daha sık yapabilirim sanarım

Rabike

Aktif karbonlu kum kullan. 10 gün çok uzun ama. Beş gün, hadi bilemedin bir hafta süreyle değiştir. Temizliğini, eğer yapabilirsen hergün yapmaya çalış, ama 2 gün yeterli bence bir kedi için.

Realbadvroken

Aktif karbonlu siyah kumlar var sıfır koku

Minminik

active clean kedi kumu koku giderici
bunu alın 10 lt kuma en az 3 dolu avuç serpin kumun içine ne kadar çok koyarsanız o kadar az koku olur 1 senedir kullanıyorum çok memnunum ayrıca kumlarda bazıları kokuyu iyi emerken bazıları kötü koku yapıyor

Lizzie

İlk olarak temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor düzenli temizlemezseniz ne kadar kaliteli olursa olsun kum koku yapacaktır. Ve kesinlikle ama kesinlikle insan gıdaları vermemeniz gerekiyor. Bizim yediğimiz yiyeceklere maalesef evcil hayvanlarımız için hem sağlıksal olarak zararlı hemde bünyelerine iyi gelmiyor. Sadece kendi mamasını yerse tuvaletinde de koku azalacaktır.Eğer normal yemekller veriyorsanız alıştıysa yavaş yavaş vermeyi bırakarak unutturun hatta yapabiliyorsanız hemen bıt-rakın gıda vermeyi. Günlül tuvalet temizliği ve aktif karbonlu kumlarlşa kısa sürede kokudan kurtulursunuz.

Reflexin mavi olanı hiç koku yapmıyo hem de çok uzun gidiyo tavsiye ederim

Mmtklndr

Aktif karbonlu kum kullanan biri olarak söylüyorum ki koku hapsetme açısından daha iyi ben reflex in aktif karbonlu kumunu kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Siz başka markaların aktif karbonlu kumlarınıda deneyebilirsiniz

Minminik

Birde eklemek isterim kedilerin tuvaletleri için geçirmelik poşet oluyor koro ile başlayan markanın var, ben ondan kaplıyorum tuvaleti içine kum koyuyorum dolayısı ile kum tuvaletin plastiği ile temas etmiyor poşetide her 2 haftada bir değiştiriyorum kum ile beraber ben az kum koyduğum için 2 haftada kum çok çok azalmış oluyor zaten komple atıyorum

Mia0

Lindocatin pembesini al dene istersen biz çok memnun kaldık

Çok teşekkür ederim tavsiyelere bugün aktif karbonlu kum aldım Prolinenin ve daha sık temizliyorum