Uykuu

ezgiisu

Kedimin uykusunu nasil getirebilirim? 9dan beri oyun oynuyoruz arafa uyudu ama deli gibi oynuyo kosusturuyo hala yorulmadi onu birakip gidince de miyavliyor kapinin önünde kiyamiyorum Hangi tur oyunlarla çabuk yorulur?

10 CEVAP

Elifoo

Sizin yaninizdayken uyuyorsa bu size cok guvendigini ve siz olmadiginizda kendini yalniz ve guvensiz hissettigini gosterir. Ben de kedimi o aylarda sahiplendim butun gece boynumda uyurdu. Artik kendi kendine gidiyor yatagina ama yatagi benim yatagimin basucunda. İstedigi zaman bana dokunabiliyor ya da yanima gelebiliyor. Bir baskasinin yaninda uyumuyor. Siz de bir sure sabredin daha cok kucuk guven ariyor, onu birakip gitmeniz guveninin kirilmasina yol acabilir ve aranizdaki iliski olumsuz etkilenebilir. Bu gunleri ilerde cok ozluyorsunuz tadini cikarin :)

Infernus

Geceleri gelip avucumun içine kıvrılıp yatardı. Burnumda tütüyor o zamanları. Keyfini çıkarın :)

ursaminor

Hiç panik yapmayın, kediler kendilerini kolay ezdirmezler :)

Sığışabilmek için bacak boyunca kalem gibi dümdüz uyuduğunu bilirim, inanamamıştım bir keresinde :D

Ayrıca çok derin uyuyorsa, pek de tınlamaz ayak gelmiş kol gelmiş üzerine.

Elifoo

Gec olsun guc olmasin. Yalniz bu gece “beraber misil misil uyuyacagiz” diye beklemeyin buyuk ihtimalle gecenin ikisinde ucunde kafaniza gozunuze atlayacaktir. Burda is size dusuyor eger sabirli ve kararli olursaniz 3-4 gun icerisinde duzeniniz oturacaktir. Sonra gelsin muthus huzurlu geceler :))

Zynpkck

Bende ilk geldiği günlerde yanımda yatırmıştım fakat uyuyamamıştım :D kendisi uykusunu aldıktan sonra saçıma elime koluma zıplamaya başladı bende odamın kapısını kapatıp uyudum benim kedim tuhaf galiba kapının dışına çıkarınca hiç miyavlamadı ne kadar yorsanızda sizden ayrı kalmak istemiyecektir ve kedilerin kapalı kapılara zaafı var ama diyosanızki ben uyuyamam bi süre sonra alışacaktır başka yerde uyumaya

serot10in

Benim kedilerimde gece genellikle uyanırlar ve benim uykumu perişan ederler iki tane olunca bir o kovalıyor sonra diğeri.. Kediniz kaç aylık bilmiyorum ama yavru ise bir süre katlanmanız gerekecek bu duruma.Gün boyunca oyunlarla yormaya çalışın ve akşam belirli bir saatten sonra yemek vermeyin. Yemek yediğinde protein aldığı için enerji doluyor ve oynatsanız bile ona yetmiyordur tahminim. Ama tabi bunu yaparkende aç kalmamasına özen gösterin vitamin macun vb şeyler veriyorsanız gün içinde vermeniz daha sağlıklı olur

ezgiisu

1.5 2 aylik, tum gun oynuyoruz evde aslında bugun de gelip kucağımda uyuyor sadece kalkip yerine koyuyorum israrla geliyorr gidemiyorum yanından napsam bilemedim

ezgiisu

Keşke yorumunuzu dün gorseydim birakip gitmezdim:( odama alacaktım ama universiteye hazırlanıyorum her yer kitap yigini, ustune devrilecek bir araya girecek cikamicak diye korkuyorum ama yanima almam gerekiyor galiba

ezgiisu

ben biraz fazla pinpirikliyim gece boyu ay ezdim mi ay bi yere mi girdi ay bi şey mi yedi diye diye uyuyamam diye korkuyorum ama bakalım deneyelim en azından

Elifoo

Ilk baslarda ben de oyleydim. Hatta bir iki kere yanlislikla bacagimi uzerine koydum falan o da anladi herhalde sigmadigimizi artik dibimde yatmiyor :))