Kedime Şu Vermeli Miyim

Poncinto

Merhaba 2 veya 3 (4de olabilir hiç anlamadım minicik disleri var ve yamuk yumuk yuruyo ama titriyoda 3 gibi geldi bana sizce?) Haftalik kedim var ve annesi yok maalesef süt tozu ve biberon ile besliyorum birincisi kac saatde bir ne kadar vermeliyim ikinci su vermem gerekiyor mu şimdiden teşekkürler

1 CEVAP

aslihan_e

Önüne suyu koyun, her zaman su bulunsun. Şöyle ağzını suya falan değdirin, parmağınızla suyu oyun gibi karıştırın ağzına değdirin. Yavaş yavaş alışkanlık oluşturmaya çalışın. Sizin biberonla, şırıngayla falan içirmenize gerek yok. İhtiyaç duyarsa içer ama ileriki yaşamında sağlıklı su içme alışkanlığı kazanması için de 3-4 haftalıktan itibaren az az su içmeye teşvik edilmeli. 4 haftalıksa eğer ek gıda almaya yavaştan başlamalı. Az pişmiş yumurta sarısı, sağlıklı pişmiş balık mesela. 3 haftalıksa henüz erken sayılır, bazı yavrular daha meraklıdır tabi ki. Bacakları titriyorsa, tuvaletini siz yaptırıyorsanız biraz daha sütle devam edin ama kumu da olsun civarında. Yapmayı bilmiyorsa da oynar, öğrenir zamanla. Biraz da siz eşeleyip gösterirsiniz. Kendisi kuma yapıyorsa ek gıdaya hazır demektir. Dişleri çıkmışsa 3 haftalıktan büyüktür. Sütünü 2-4 saat arayla içirebilirsiniz. Pek sınır tanımayın, baktınız acıktı, miyavlıyor doyurun karnını. Her zaman başında olamıyorsanız sorun değil, anneleri de sık emzirmeyebiliyor. Ek gıda alırsa o zaman mesela daha uzun aralıklı beslenebilir. Sadece süt olduğu zaman daha sık beslemek gerekiyor.