Kedi Ağız Kokusu Diş Eti Kızarıklığı

Birkedi8

Merhaba kedimin son zamanlarda ağzı kokuyor kd mama yiyor mamadan kaynaklı olabilir mi ki acaba bir de diş etleri kırmızı mı sizce

5 CEVAP

Merhaba,
Diş eti sağlığı için Crystalin sprey kullanabilirsiniz. Yalnız bu iki çeşit siz ağız ve diş için olanından alacaksınız. Diğeri Solisyon, yara bakım suyu da diyebiliriz. Deneyin eğer geçmez ise dişlerin de çürüme olabilir. O zaman veterinere götürün. Sizin almanız gereken;
Crystalin Antiseptik Dezenfektan- Ağız- Boğaz Diş yazıyor üzerinde.. Geçmiş olsun.. :)

Dann

Gingivit teşhisi koyulduysa antibiyotik tedavisi uygulanıyor, antibiyotiğin düzenli yapılması gerekiyor. Bu sağlanamıyorsa kortizon içeren bir solusyon hazırlamıştı veteriner hekimimiz. Bunu günde iki defa kızarık bölgeye uygulamamızı istemişti, eğer gingivit yangı oluşturuyorsa yemek yiyemiyorlar bunun için ağrı kesicide verebiliyorlar,

Ozgvl

Hiç gecikmeden veterinere götürün bence. Fazla bir kızarıklık yok fakat ağız kokusu da ciddi bir problem belirtisi olabilir. Kedilerde kolay kolay ağız kokusu olmaz. Çok geçmiş olsun.

Ben bu şikayetle veterinere gittiğimde karaciğer değerinin yüksek çıktığını öğrendim, serum ve iğne tedavisi gördük 1 hafta ve mama değişikliğine gidildi. Hiç beklemediğim bir şeydi ancak diş değişme zamanlarında da görülen bir durummuş bu, veterinerin görmesinde fayda var.

Snzlc

benim kedim de bi aralar böyleydi veteriner gingivit dedi. kediler için diş macunu ve ağız bakım suyu aldım bir süre kullandım geçti.