Evde Baska Kedi Var Diye Kedimin Tepkileri

HaydutveNazli

Evde 40 günlük bebek kedi var diye erkek kedim inanılmaz uzaklaştı bizden mutsuz depresif görünüyor. mama yiyor kaka yapıyor ama ağız kokusu değişti ilginç sesler çıkarıyor. ona sarılıp öptüğümde resmen uffluyor içleniyor yani tüm duygularını hissediyorum. böyle bir durumla hiç karşlılaştınız mı? kedim çok bize düşkün insan canlısı baska kedi sevmeyen bir çocukt ubu hali içimi burkuyor

5 CEVAP

Merhaba,
Merak etmeyin zamanla düzelir çocuğumuz. Benim evde 5 yavru 3 yetişkin vardı. 2 yetişkin tabii doğal olarak istemedi bebekleri. Sizin de dediğiniz gibi sürekli kızdılar ve bana da kızdılar. Ama biraz zaman geçince alıştılar. Oda alışır.. Biraz büyüyünce oyun oynamaya başladıklarında siz onları ayırmak istersiniz ayıramazsınız :)))

HaydutveNazli

o kadar üzülüyoruz ki alışmasa bebişe yuva aramak zorunda kalacağız bir ömür mutsuzluğuna katlanamayız

Ay yok hiç öyle düşünmeyin. Bizim bahçede sayısını bile karıştırdığım bir sürü bebek kedi var. Önüne gelen ve baktığımızı bilen bizim bahçeye bırakıyor. İlk günler çok zor oluyor her iki taraf içinde. Ama alışınca birbirlerine sarılıp uyuyorlar. :)) Bu da olumsuz düşünceleri kafamızdan atmamıza vesile oluyor. Lütfen siz de zaman verin ve ayrıca kedileri odaya kapatmayın. Çok aşırı zarar verirse müdahele edin ama ayırmayın. ( ayırmayından kastım başka odaya kapatma vs ) İkisi de hep evin içinde salık olsun ki alışma süreci hızlansın. Kabul etmek zorunda kalacaklar birbirlerini. Elleri mahkum :D Birde ufak bir tavsiye kedi maltı alın ve ikisine birden verin. Bebek yerken büyük olan sorun çıkartırsa vermeyin. Yani biraz eğitim şart. :) Malta dayanamaz ve der ki, '' ben bu minik pisliği fofenklersem annem bana güzel mamadan vermeyecek en iyisi anlaşıyor gibi yapayım büyüyünce döverim'' diyecek :D O zamana kadarda küçük belki de haydut olup çıkar :D

HaydutveNazli

Bebiş o kadar küçük ki eve salmaktan korkuyorum yanlıslıkla basarız bi yerde uyur bulamayız diye, bugün yaklaştılar ama yine de tıslıyor inşallah alışırlar

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle, şu an, umutsuzluğa kapılmak için daha çok erken. Belki gerçekten de hiç alışamayacaklar ama bunu şu an bilemezsiniz. Sizin yapmanız gereken sadece yetişkin kedinizi ilgisiz bırakmamak ve onları mutlaka gözetiminiz altında bir araya getirmek. Daha geçenlerde burada birisi evindeki büyük kedinin yavruyu boğduğuyla ilgili bir soru yazmıştı. Amacım sizi korkutmak ya da kara bir tablo çizmek değil, sadece temkinli olmanızı öneriyorum hepsi bu. :)

Kediniz biraz daha büyüdüğünde, yani bundan yaklaşık bir ay kadar sonra iyice oyuncu ve kendini koruyacak kadar da büyümüş bir yavru olacağından karakteri şekillenmeye başlar. İşte ondan sonrasındaki gözlemlerinizi dikkate almalısınız. Kedilerden birinin yavru olması sizin için büyük avantaj. İkisi de yetişkin olsalardı alışma ihtimalleri iyice düşük olacaktı, işte o zaman kedinizi sahiplendirmeyi bile düşünebilirdiniz belki. Biz yaşadık, kendi kedimi anneme vermek zorunda kaldım. Şimdi annemin evinden hiç çıkmıyorum neredeyse, çok zor bir karar cidden. Ama dediğim gibi, bu kadar uzun vadede düşünüp endişelenmek için henüz erken.

Onları baş başa bırakmadan, yavruyu box'ın içinde diğer kedinizin yanında tutarak ve kokularının birbirlerinin yaşam alanına bulaşmasını sağlayarak başlayabilirsiniz serüveninize. Yavrunun üzerinde yattığı örtüyü büyük kedinizin yanına bırakın mesela. Ya da tam tersi. Ve içinizi ferah tutun. Sizin tedirginliğiniz kedinizin de olumsuz yaklaşmasına sebep olacaktır.

Bol patili günler dilerim. :)