Kedim Geceleri Bağırıp Çağırıyor Uyutmuyor

Kısır british L kedim var,893 günlük. Son bir aydır gece miyaaaaaav miyaaaaaaav miyaaaaaaav bağırıyor uyutmuyor bizi kedi başına gece uyumaz biliyoruz ama ilk kez böyle bir problem yaşadık. Maması var suyu var hava serinledi pencereler açık oksijende var bolca ne istiyor anlamıyoruz sanıyorum kalkın benimle oyun oynayın diyor çünkü biri kalkınca hemen koşturmaya başlıyor.

Bunun çözümü nedir?

9 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Aynı sorun bizde de var. Acaba kedilerin bir kısmını etkileyen ve bizim anlamadığımız bir durum mu var diye düşünüyoruz. Burada bir arkadaşımız daha aynını yazmıştı geçenlerde. Ayrıca çevremdekilerden de aynı dönüşü alıyorum. Son birkaç haftadır özellikle sabaha karşı anlamsız bir miyavlama durumları söz konusu. Mama, su, tuvalet, her şey düzgünken hem de. Eğer bir hastalığının olmadığına eminseniz yalnız olmadığınızı bildirmek için yazdım size. Umarım bir an önce düzelir.

Bol patili günler dilerim. :)

Emirrckr

Bizimde azalsa dahi özellikle sabahları bu durum devam ediyor maalesef.
Artık dışarı çıkmak istiyor gibi düşünmeye başladım çünkü kapıya gidip patisiyle açmaya çalışıyor.
Kısır bizimkiler de,
Birinin hiç umrunda değilken diğeri sabahları kapının önünde bağırıp çağırıyor.
Balkona çıkarıyorum,file var o zaman da yine aşağıya doğru sesleniyor neyseki erkek kedilerin dönemi geçti sanırım da pek takmıyorlar bari :))

Mia0

Canı sıkılıyordur annesiiiii gündüz evdeyseniz uyutmayın bolca yorun oyun oynayın gece yorgun düşüp uyucaktır ben öyle alıştırdm

Emirrckr

Bizim bağıran dediğim de yaşlı bir kedi,o yüzden pek oyun falan oynamaz ama ilgi bağımlısıdır,gelip kendini sevdiriyor,sürtünüyor.
Küçük kızım o kadar aramaz mesela bizi,canı isterse sevdirir :)

senaau

Soruyu ve yorumları görünce çok şaşırdım. Ben de 4 yıldır benimle olan kedimde şu ana kadar yasamamisken son 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Uyku felan kalmadı. Nadir gün için de de yapıyor ama özellikle geceleri kapıları tirmalamalar, bagirmalar. Gün içinde saatlerce kedimle ilgileniyorum oyun oynatiyorum özellikle şu son 1 ayda uyusun da biz de rahat uyuyalım diye uyumadan önce 1-2 saat sırf onu yormaya çalışıyorum ama yine değişen birşey olmuyor. Böyle davranmasini gerektirecek hiçbir şey de yok gorunurde.Başka kisilerinde son zamanlarda bu tarz bir sorun yaşaması beni şaşırttı acaba sebebi ne olabilir ki?

Busesi

Kısır mı ? Kızgınlıktaki bir kedinin miyavlaması çok normaldir ikinci olarak havalar sıcak olduğu için kediler çoğunlukla geceleri oyun oynamak istiyor gündüzleri uyuyorlar sizinle oynamak istiyor olabilir veya yalnız kaldığı düşüncesinde olabilir

Melikei06

Kızgınlık döneminde olabilir. Benim kedimde kizginliktayken geceleri bagiriyordu

gozdeyilmaz

Kesinlikle bu bir dönem herhalde bizim kızımızda aynı kısır ortada çok şükür bir problem yok ama sabaha karşı bir başlıyor ne olsa yok şu 10 gündür bir şey var

Mehmet163727

Sanırım bu aralar mevsimsel olarak çoğu kedi sahibi bu durumdan muzdarip çünkü benim kedimde öyle sanki ciğerini söküyorlar gibi miyavliyor. Gece vakti olunca sessizlik içinde birden öyle ciyak ciyak miyavlaması korkarak uyandırıyor insanı ama uyanıp da kendisi ile ilgilenince hemen sesi anında yumusuyor. Ben şöyle birşey düşünüyorum. Akşam vakitleri saat10 dan sonra mama kabını kaldıracağım sadece su kabı kalacak olur da ise yararsa size tekrardan dönüş sağlarım