En Güzel Kararsızlığı Yaşıyorum Sanırım?

aytunccc123

Arkadaslar garip ama aslında sahiplenecegim kedimi belirlemiştim fakat şuan geriye kalan iki yavruyla(yani hem belirlediğim hem diğer kardesi)ikisiyle de çok ayrı bi bağım var
Normalde ben profilimdeki kedimi sahiplenmeyi seçtim fakat sarı oğlusumla da aramız çok iyi ayağımın dibinden ayrılmıyor sürekli oyun falan
Şuan birini sahiplendirip birini kendim sahiplenecegim fakat ikisini de sahiplendirmeye kıyamıyorum gerçekten özgür irademle olsa ikisini de sahiplenecegim ama aileme zaten birini zar zor kabul ettirdim napacagim bilemiyorum bugünde bi yerde siz degil kediler sizi seçer diye bi yazı çıktı karşıma iyice kararsız kaldım
İki kedi hatta iki erkek kedi bakmak ilerde çok mu zor olur?
İkisinide asla kıyamıyorum vakit geçtikçe de iyice bağ kuruyor insan gercekten
Aralarindada hani çok fark yok aslında ama sarı daha insana düşkün diyebilirim artı bi tık daha oyuncu bence
Birde gri uzun tüylü sarı kısa tüylü elbette her kedi tüy döker bakım ister ama uzun tüy ekstra bakım gerektirir diye tahmin ediyorum?

8 CEVAP

Emirrckr

İki kedinin dezavantajları olduğu kadar göz ardı edilmeyecek avantajları da var kesinlikle :)
Dezavantajlardan başlıcası masraflar bilakiste veteriner masrafları net bir şekilde ikiye katlanacak.
Yine elbette 1 ay yetecek olan mamanız,2 haftada bitecek örneğin.
Hani bunlar dışında net bir şekilde x2 masraf olarak göze batacak fazla bir unsur yok aslında.
Yine bir dezavantaj,kumları tabiki daha hızlı kirlenecek,özellikle büyüdüklerinde daha sık temizlemeniz gerekecek.
Tüy dökümü için her iki kedinizi de uzun ya da kısa tüylü farketmez tarayıp düzenli bakımını yapmanız lazım.
Avantajları da var merak etmeyin :))
Mesela evden çıkacaksınız,dışarda olmanız gerekecek hatta hatırladığım kadarıyla üniversite okuyordunuz,dersler başlayınca evde olmadığınızda kediniz aklınızda durmayacak.
Nasıl olsa yanında kardeşi var diyeceksiniz.
Tek olduğunda ise ister istemez,acaba sıkıldı mı,mutsuz mu,özledi mi diye düşünüp duracaksınız.
Ve gerçekten de birkaç saat ayrılık sonrası sizi gördüğünde özlediğini belirterek üzerinize koşacak,hemen ilgi ve oyun bekleyecek.
Bu beklediği ilgiyi muhakkak göstermelisiniz.
İki kedi çok daha farklı,yani zaten aralarında kardeş bağı olduğundan birbirlerine yeri gelecek destek olacaklar yeri gelecek beraber koşturup oynayacaklar.
Gece mesela oyun için sizi uyandırmak yerine kardeşiyle oynayacak :)
Büyüyünceki durumu çok kestiremiyorum yani evde iki yetişkin erkek konusu hakkında tecrübem ve bilgim yok.
Bizde iki dişi var,geçiniyorlar :))
Bence sizde iki erkeği de kısırlaştırırsanız çok sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
Sadece mesela oyun maksatlı sert hamleler yapabilirler birbirlerine,sonuçta erkekler :)
Bence tek kedi ne kadar güzel bir şeyse,iki kedi ×2 daha da güzel.
Aileniz kabul ettikten sonra eminim tüyü,koşturmaları da çok göze batmayacaktır.
Fakat yine de eğer aileniz iki kediye karşı olursa,çok diretmemenizi ve seçtiğiniz bir bebeği sahiplenmenizi öneririm.
Çünkü ister istemez büyüdüklerinde iki erkek kedi,evde bariz bir hakimiyet kurar,koşturup oynarlar.
Sadece bu yavruluk dönemi değil de yetişkinlik dönemlerini de göze alıp hayal ederek sahiplenmenizi tavsiye ederim :)
Umarım en doğru kararı verirsiniz,şimdiden sağlıkla büyüsünler :))

eessmmaa

Masraflarınız 2 katına çıkacak ama bütçeniz uygunsa iki kedinin genel ihtiyaçlarını ve veteriner masraflarını karşılayacak bir geliriniz varsa bence 2 kedi çok güzel bişey

melv

Merhabalar,
Evimde iki kedi bakıyorum. Evet tüy dökme problemi x2 oluyor. Ama ikiside birbirine arkadaş oluyor. Ne kadar olsada insanız 7/24 evde olamıyoruz. okul iş seyahat vs. o zamanlarda ikiside birbirine iki kardeş gibi arkadaş oluyor. Yaramazlıklarına göz yumabilecek, mecvut masrafların artabileceğini ve bunları karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız. ailenizi 2.kediş için ikna etmeyi düşünmenizi isterim. -

Pamres

Hocam eğer bakıma ayırabilecek bütçeniz varsa, gerisini düşünmeye pek gerek yok bence. Bütçe varsa gerisi bir şekilde hallolur, kervan yolda düzülür denir ya, Onun gibi. Siz bismillah deyin sahiplenin gerisi gelir 😂

Merhaba,
Ben kedimi sahiplenmeden önce 4kardeştiler, ben bir tane sahiplenecektim. Bana fotoğraflarını attılar ve ''hangisini istersin'' diye sordular. Katalogtan kıyafet seçiyormuşum gibi hissettim kendimi, hiç öyle şey olur mu dedim. Siz hangisini istiyorsanız onu verin dedim ertesi gün de 2yıllık kedimi, can yoldaşımı kucağıma aldım...
Denen o ki kedi seçmek konusu bana garip geliyor. Sokakta sevip eve götürmek istediğim tonlarca kedi var mesela, birini 5dakika sevsen hemen bağ kurabiliyorsun, onu öylece bırakıp gitmek yoluna devam etmek çok zor geliyor.
Bu yüzden eğer ikisini de alamıyorsanız bence seçim yapmaya da zorlamayın kendinizi, hangisi sizinle yoluna devam ederse o sizin kediniz olacak, diğer kedi için de umarım başka güzel bir yuvası olacaktır, kim bilir?

Ketonmanya

Merhabalar.

Ailenizin masraflar konusunda bir sıkıntısı yoktu, sadece tüy dökümünden dolayı istemiyorlardı diye hatırlıyorum. Eğer doğru hatırlamışsam, masraflarını dert etmiyorlarsa açıkçası tüy dökümü konusunda iki kedinin bir kediden çok da fazla farkı yok. Bir de siz annenize uzun tüylü olanı kabul ettirmişsiniz, kısa tüylü olanın dökeceği tüyler zaten uzun tüylünün dökeceklerinin yanında göze batmayacaktır bile. Düzenli taramayla minimuma indirebilirsiniz.

Okuduğunuz şey doğru. Kediler insanlar seçerler kesinlikle. Madem aranızda bu kadar derin bir bağ oluştu, ailenize iki kediyi kabul ettirmeyi deneyebilirsiniz. Hatta diğer kediyi soran olmuşsa bile soran yok, sahiplendiremiyorum diyerek ufak, pembe bir yalan da söyleyebilirsiniz. Ben yapmıştım bunu zamanında, iyi ki de yapmışım diyorum şimdi. :)

Bu maceranızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Bol patili günler dilerim. :)

aytunccc123

Teşekkürler öneriler için yani evet bana kalsa kesinlikle ikisinide sahiplenirim sayılan dezavantajlar avantajların yanında bi hiç kalıyor zaten ama ailemle yaşadığım için elbette kendim karar veremiyorum maalesef detaylıca konuşmam lazim

aytunccc123

Haklısınız bugün site girisine yeni bi yavru kızçe sığınmış giderken karşıma çıktı sevdim ettim baya insancıl şimdi döndüğümde de girişte uyuyordu orda olursa aksam ustu mama bırakacağım bizimkilerin yanına alırdım ama gerçekten çok kalabaligiz birde anne kedimin pek isteyecegini sanmıyorum eğer kalırsa bu şekilde disarda ilgilenirim artik