Kedi Kumu Önerisi

I-EmiN-I

Merhaba, kedim için kullandığım kumu(mırmır aktif karbonlu) değiştirmeye karar verdim. İnternete baktığımda Sanicat ve reflex'i gördüm. Tavsiye eder misiniz bu markaları? Ya da önerebileceğiniz ever clean dışında(pahalı) kumun tozutması olsun, topaklanması olsun oldukça iyi diyebileceğiniz kedi kumu var mıdır?

11 CEVAP

Emirrckr

Sandy aktif karbonludan Reflex aktif karbonluya geçtik.
Birbirine yakınlar fakat Reflex'i biraz daha beğendim muhtemelen Reflex ile devam edeceğiz bir süre.

I-EmiN-I

Hangi taraflarını daha fazla değendiniz?

I-EmiN-I

Beğendiniz

Balimlilac

Reflex güzel bir kum ama aşırı tozlu. Kedinizin solunum yolu ve akciğeri için iyi değil.

Emirrckr

Toza dikkat etmemiştim,daha ilk paket olunca.
Sandy'e göre çok fark görmedim,
Sandy'de benim şikayetim çişler belli bir günden sonra topaklanmayıp çamurlaşmaya başlıyordu.
Reflex'ten şimdilik topaklanma konusunda memnun kaldım.
Koku tutması da bence başarılı.
Toza dediğim gibi dikkat etmedim ama belirgin bir tozutma da hatırlamıyorum bir sonraki sefer özellikle dikkat edeceğim.

Emirrckr

Reflex aktif karbonlu,lacivert olanından bahsediyorum bu arada,
Diğer çeşidini önermemişti burdaki bir arkadaş.

Balimlilac

Güneşte kumu havalandırınca her yerin toz duman olduğunu görebilirsiniz. İncecik bir toz bulutu oluyor.Reflex kullandığım dönemde kedimin gözleri akıyordu göz pınarlarında sürekli kahverengi leke oluyordu. Reflex i bıraktım geçti. Bu arada ben aktif karbonlu kırmızı kutu kullandım. Evet şahane taşlaşıyor çamur olmuyor koku yapmıyor eve dağılmıyor ama toz kabul edilemez benim için.

Mmtklndr

Reflex aktif karbonlu kum kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım. Tozutma çok az kumu temizlerken topaklarda dağılma olmuyor kokutma durumuyla hiç karşılaşmadım

Mmtklndr

Bakmak isterseniz link paylaştım ben petlebiden alıyorum

I-EmiN-I

Link için teşekkürler. Yaptığım karşılaştırmada reflex daha ağır basıyor anladığım kadarıyla ancak reflex'i tozdan dolayı kullanmayanlar kum önerisi yapsalardı sevinirdim.