Dişi Kedi Kısırlaştırma

MonikaveTori

1 yaş altı kısırlaşan kedilerde idrar yollarında sıkıntı çıkma ihtimali artıyor mudur? Kısır kedilerde en çok karşılaşılan problem olduğu için soruyorum. 2 kısır kedim daha var ancak erkek kedimi 10 aylık kısırlaştırmıştım idrar taşı vs problemi çok oldu yeni yeni düzeldi diyebilirim. Şuanki kısırlaştıracağım kedim 11 aylık. Bunun sıkıntısını erkek kedimde çok yaşadım o yüzden soruyorum. 1 kedim de daha olsun istemiyorum.

1 CEVAP

KimJeongguk

Erkek kedilerde olduğu kadar dişilerde olmuyor pek. Erkek kediler daha yatkın idrar yolu sıkıntılarına maalesef. Dişi kedinizi kısırlaştırırsanız böyle bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ben.