Scottish Foldlarda Göz Akıntısı Normal Mi?

DuyguBIRCAN

5 aylık scottish fold kedimde göz akıntıları oluyor, bu normal mi?
Olduğunda veterinerden aldığım öneri doğrultusunda, kulak pamuğunu ıslatıp lekeli yeri siliyorum. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır sizce?

13 CEVAP

deniz_berkan

trixie göz temizleme losyonu ile temizliyorum ben akıntıda cok normal.

Zynpkck

Papatya çayı deneyebilirsiniz benimde kızımım gözleri hassastır papatya gerçekten işe yarıyo

Akıntı normal çoğusunda oluyo bizimkininde çok akıyo gözleri.Göz temizleme losyonları oluyo onları pamuğa döküp temizleyebilirsin ya da ılık su dökün pamuğa hafifçe silin

Castielthecat

Bence çay kullanabilirsin, çünkü antioksidan etkisi var, veterinerimiz bize öyle söylemişti. Benim scottish fold umun da bazen göz akıntısı oluyor ve çok olduğunda da göz damlası kullanıyoruz, ama yine de veterinerinize danışın damla ilaç vb kullanmadan önce

xCat

Akıntı olması normal her scottish foldda rahat görülür ama kolay temizlenir fazlada bir sıkıntı yaratmaz. Nemli bir peçeteyle silebilirsiniz. Herşeyi veterinerinize danışmanıza gerek yok. Fazla şüphelendiğiniz veya kedinizin fazla rahatsız olduğu durumları anlatabilirsiniz. Çünkü çoğu veteriner para tuzakları kurabiliyor bir kaç kelime iler

DuyguBIRCAN

deneyeceğim mutlaka, çok teşekkür ederim :)

Akıntı normal çoğusunda oluyo bizimkininde çok akıyo gözleri.Göz temizleme losyonları oluyo onları pamuğa döküp temizleyebilirsin ya da ılık su dökün pamuğa hafifçe silin

DuyguBIRCAN

Çok teşekkür ederim

Dilaracopurr

Benimde scottish cinsi kedim var.aynen denildiği gibi çay ve papatya çayı kullanabilirsiniz. Göz losyonları kimyasal içerdiğinden temizlemek için benim içim rahat etmiyor. Bazı veterinerler ürünü satmak için onlara yönlendiriyor safiyane olduklarını düşünmüyorum. Gözümün önünde egzaması olan bir kediye elma sirkesi sürmek geçirmiş.kadın öyle anlattığında tüyleri ve gözlerini ve kulaklarını silebileceği losyon önerdi direk. Halbuki elma sirkesinibol suyla seyrelterek vücut temizliği için kullanabilirsiniz. Gözlerine sürmemek kaydıyla ve gelmesine engel olarak dikkat ettiğiniz sürece. Direk kimyasal olan sulara yönlendirmek ne kadar kullanıma uygunda olsa içinde kimyasal olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Dilaracopurr

Benimde scottish cinsi kedim var.aynen denildiği gibi çay ve papatya çayı kullanabilirsiniz. Göz losyonları kimyasal içerdiğinden temizlemek için benim içim rahat etmiyor. Bazı veterinerler ürünü satmak için onlara yönlendiriyor safiyane olduklarını düşünmüyorum. Gözümün önünde egzaması olan bir kediye elma sirkesi sürmek geçirmiş.kadın öyle anlattığında tüyleri ve gözlerini ve kulaklarını silebileceği losyon önerdi direk. Halbuki elma sirkesinibol suyla seyrelterek vücut temizliği için kullanabilirsiniz. Gözlerine sürmemek kaydıyla ve gelmesine engel olarak dikkat ettiğiniz sürece. Direk kimyasal olan sulara yönlendirmek ne kadar kullanıma uygunda olsa içinde kimyasal olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Dilaracopurr

Kadın elma sirkesi ile kedinin egzamasını geçmesini sağlıyor halbuki diğer kimyasal. Hiçbir şey fayda göstermemiş
Yalnız doğal elma sirkesi ile.

Thekedi

Scottish fold olduğu için gayet normal. Tüm İran kedi ailesi (british, scottish, Exotic Shorthair, Selkirk Rex, Chinchilla, chartreux, İran kedisi) için norma. Suratlarıda ki ifadenin; tatlı yanaklar, burnunun gelişi...gibi farklılıkları sağlayan yüz yapısını ve kafatasını etkileyen bir mutasyondan dolayı hepsinde brakisefali vardır. İran kedilerinde ve Exotic Shorthair brakisefali “basık surat” ve yuvarlak vücut şeklini açıklar ve çok fazladır. Suratların daha da basık olması için üzerine yapay seçilimde yapıldığından dolayı. Diğer İran kedi ailesinin üyelerinde(British Shorthair, scottish...) suratı pek basık görünmemekle birlikte hafif derecede brakisefali genede vardır. Kafa tası ve yüz anormalliğinden dolayı göz akıntısı olması normaldir.

Crystalin Kedi Köpek İçin Göz, Kulak Ve Ağız Bakım Solüsyonu kullana bilirsiniz. Ben onu kullanıyorum, veteriner hekimden görmüştüm.

alabalik32

Scotish ve British lerde çok var evet. Benim oğlumda british. Arada bayat çay demiyle gözlerini siliyorum.Genel temizlik için yani. Evdede genta veya gentagut damla bulunduruyorum. Gözü kısılırsa sulanırsa sorunlu göze iyileşene kadar günde 1 damla damlatıyorum.