Scotish Fold Longhair Kedisi Olanlar Bakabilir Mi?

Amedsoner

Arkadaşlar iki kedim var. Biri Scotish fold long hair melez fakat baskın karakteri bu. Uzun tüyleri kıvrık kulağı var petlerimde görebilirsiniz. Şu an foto yükleyemiyorum. Sorunum şu: çok tüy döküyor. bonacibo yetiskin kuzulu mama kullanıyorum. Hafta da bir furminatorle tariyorum iki günde bir normal tarak ile. Başka ne yapabilirim tüy dökümünü azaltmak için ?

6 CEVAP

aleyn

içeriği daha iyi bi mamaya geçmelisiniz ilk iş olarak.

Fulyakopuk

Mamasını değiştirmeyi denediniz mi ?

Selma_

bonacibo maması cok kotu bır mama icerigindeki kristal oranı fazla oldugu ıcın kanlı idrar kusma damar tıkanması hatta bagırsak yırtılmasına sebep oluyor . Belki bu mama tuy dokmesını etkılıyo olabılır bence mamasını degıstırın

Amedsoner

Mamasını ne olarak değiştirelim? @Selma_ çok şükür bu soylediklerinizin hiç birini yaşamadık ama çok seviyor bu mamayı diğer mamalari yemiyor resmen ağzından çıkarıyor

aleyn

nd, petcurean go, now fresh, naturea, applaws gibi içeriğinde gerçekten et olan ve değerleri iyi bi mamaya geçiş yapabilirsiniz. yazın tavuklu mama tercih etmemeniz daha iyi olur, balıklı alabilirsiniz. kedinin bi mamayı sevmesi iyi oldugu anlamına gelmiyor malesef, aroması güzelse onu tercih ediyor, mama yeme düzenini bilmiyorum ama başta şu an yediğiyle karıştırarak verin mama kabında kalan yemediği mamalar bitene kadar tekrar mama koymayın, birkaç gun devam etse de yeni mamaya böylelikle alıştırabilirsiniz.

Nevin24123123

Merababa elimizde bir kedi var Smokin cinsi kardeşi öldü 2 aylık sahiplenmek ister misiniz her yerden ulaşabilirsiniz 0535 417 23 16