Mantar Aşısı İlk Doz

Patilicns

Merhaba bizim bugün deri kazintisi sonucu çıktı, microsporum canis türü mantar çocuğumun sadece 1 yeri değil her yerinde vardı top kekik harici herşeyi denedik eski yerleri sonuç verdi tamam derken hop başka bir yerde çıktı hep en son çare aşıya geçtik 3 aylık ve 1500 kilo normalde 2 kilo altına yapmıyorlardı ama deri sürüntüde çıkan sonuca göre aşı çözümmüş öyle dedi veterinerimiz ayağından yapıldı aşımız topallama yapar dedi çok şükür yapmadı ama çoğalabilir belki dedi oda belli değil böbrek ve karaciğer yorarmı dedim belli olmaz bilemeyiz dediler bu durumu yaşayan var mı önceki sorularada internettende araştırdım ama süreci tam bulamadım neler yaşadığını tecrübelerini benimle paylaşıcak olan var mı ? Ve 15 gün sonra 2. Doza çağırıldık

1 CEVAP

somnium

merhaba. öncelikle mantar aşısı konusunda buraya o kadar çok kez yazdım ki... şu an adını hatırlayamadığım, tüm hayvanlar için mantar ve deri hastalıklarında kullanılan krem tarzı bir ilaç vardı. kıvamı jel gibiydi. yaşlı bir kedime öncesinde o kremi kullandım, 15 gün boyunca 2 kez. lakin veteriner hekim öncesinde aşılattı. o kremle geçermiş halbuki. bizde de 3-4 yerde vardı, boyun kısmı feciydi ama. o kremle kurtulduk o iletten. lakin hekimimiz, 2. dozu da yaptı. benim kedim, 1.dozda zaten yemeği bıraktı. ki fip geçmişi vardı kedimin. 2.dozda çöktü. 1 hafta boyunca yemeğe dokunmadı. o kadar zayıfladı ki! 3.dozu asla yaptırmadım. 4,5 olan dişi kedim, 2 kilo verdi. imuneks şurup, vedanın bağışıklık haplarıyla zor toparladık. o kadar kötüydü ki durumu, her gün ağlıyordum. sonrasında toparladık sandık. 3 ay hiçbir şey olmadı. ve yavaştan bağışıklığı düştü... aşı, ciğerlerine vurdu. bağışıklığı da giderek kötüleşti. mermeri yalamasından anladık. hemen ek takviyeye tekrar başladık. lakin fayda etmedi, fipi tekrarladı. ve 2 günde kaybettik, tedaviye bile başlayamadan. demem o ki: aşı yaptırdıysanız ek takviyelerinizi ihmal ettirmeyin. ne olursa olsun 3.dozu yaptırmamaya çalışın. 3.dozu yaptırsaydık kedimi daha erken kaybedecektik. ben, bilerek götürmedim 3.doza. bağışıklık güçlendirici hap isteyin veteriner hekiminizden. vedanınki bu konuda iyi. multivitaminlerini eksik etmeyin. benim kedim, aşıdan sonra bol bol su içmeye başladı. ciğerlerine vurmuştu çünkü. ne yazık ki ben, o zamanlar hem bilgisiz hem de 16 yaşındaydım. fark edemedim bunları. şimdi aradan 3 yıl geçti, daha yeni yeni anlayabiliyorum kedime olanları. bu yüzden su içmesine de dikkat edin. çok içiyorsa hekiminizle görüşün. ciğere vurma ihtimali var çünkü, hekiminiz bile kesin konuşamamış. en azından erken teşhis hayat kurtarır. umarım kediniz bunların hiçbirini yaşamaz, sapasağlam atlatır bu süreci. ayrıca her hafta evi, kum kabını, oyuncaklarını ve temas ettiği her şeyi sirkeli su ile güzelce temizlemeyi ihmal etmeyin. çok geçmiş olsun, tüyleri kadar güzel ve uzun ömrü olsun!