Kedim Kapıları Tirmaliyor

senaau

4.5-5 yaşlarında bir kedim var. Bu kedi daha önceki evimizde bahçemize gelmişti o şekilde bakmaya başladık. Önceleri 1.5 seneye yakın ev-bahce arası bakiyorduk sonra taşınma durumu oldu bahcesiz eve gectik. Kediyi de getirdik 3 seneye yakın oldu burda oturuyoruz. Kedim dışı ve kısır. Bundan 3 hafta kadar önce kızgınlık belirtileri gösterdi 2 gün içinde geçti. 4-5 gündür yine hareketlerinde tuhaflık var ama bu defa kızgınlıkta gibi de değil. Ama hiç mutlu değil gibi. Sürekli kapıları tirmaliyor. Yemesi/içmesi/tuvaleti herşey normal. Kusma vs herhangi bir hastalık belirtisi de yok. Oyun oynayınca oynuyor da. Ama ilgilenmeyi bıraktığın an kapıları tirmaliyor bagiriyor özellikle gece biz uyurken gece boyu bunu çok yapıyor. Kaç gündür hepimiz uykusuzuz. Ne yapacağımı şaşırdım. Başına böyle bir durum gelen varmı? Neden yapıyor olabilir. Kaç senelik kedimin ilk defa böyle davrandığını görüyorum.

3 CEVAP

senaau

Ek olarak gün içerisinde saatlerce kedimle ilgileniyorum asla ilgisiz kalmıyor. Gece bile ben uyumadan yarım saat-bir saat önce onunla oynuyorum seviyorum.

Cennet29

Bazı kediler daha sosyal olabiliyo arkadaş istiyo gezmek istiyo vs vs. Genelde 2. Kediyi sahiplenmek bu sorunu çözüyo. Onlarla ne kdr ilgilenirsek ilgilenelim bir kedi arkadaşın yerini tutamayız

senaau

Kedim başka kedilerden nefret ediyor. Camın önüne bile kedi gelse koşarak gidip saldiriyo. Ve dediğim gibi kaç yaşında hayvan kısa süredir boyle davranışlar sergiliyor