Kedimi Eski Sahibine Geri Vermek Zorundayım

aryaland

Anket

evet kötü
(0 oy)
hayır değil
(5 oy)
bakamayacağınız hayvanı almayın kardeşim
(16 oy)
senin sağlığın daha önemli
(5 oy)
Toplam (26 oy)

kedimi alalı daha 3 gün oldu 3 aylık bir yavru. kediyi aldıktan sonra çok fazla tüy dökmemesine rağmen vücudumda kaşıntılar ve burun tıkanıklığı yaşamaya başladım .alerjim varmış ve bunu almadan önce bilmiyordum ve uyku problemleri yaşamama neden oldu. bir de annem istemediği için evin her yerinde dolaşmasına izin vermiyor bende o yüzden tüm gün onu odamda kapı kapalı şekilde tutmak zorundayım. bu yüzden vicdan azabı çekiyorum be kedi çok fazla alışmadan eski sahibine geri mi verdem diye düşünüyorum yoksa alışır mıyım alerjim dorun olır mu bilmiyorum sizce geri vermek kötü bir şey mi

13 CEVAP

Emirrckr

Bir kedi bir oda da kapalı tutulmaz,
Aileniz madem karşıydı,neden sahiplendiniz?
Alerji durumu için çeşitli ilaçlar var ve alerjisi olup yıllardır kedi bakan arkadaşım var bu yüzden sırf alerji yüzünden geri verin diyemem ama ailenizin tutumu bu yönde devam edecekse bence sahibine geri verin.
Sonuçta kedi bu,özgür olmalı,ev içinde dolanmalı,koşturup oynamalı.
Şimdi küçükken belki tek oda yeter gibi gelir size ama büyüdüğünde ne olacak onu da düşünün.
Size daha fazla alışmadan sahibine geri verin derim.(eğer ailenizin tutumu bu şekilde devam edecekse.)

Sezgek

Sahibine geri vermeniz en doğru karar olacaktır alerji ve annenizin kısıtlamalarını göz önüne alacak olursak siz de kalması daha kötü olur size daha da bağlanmadan verin bence de

Coconutbey

Kedi dediğiniz bir canlı oyuncak değil. Madem aileniz istemiyor onu alıp öylece odaya hapsedemezsiniz keşke hiç almasaydınız bence hayvana böyle eziyet edeceğinize eski sahibiyle görüşün farklı bir yuva bulunsun yavruya yazık günah ya

Adalkan

Alerji ilacı vs var evet doğru ama kedi kuş alerjisi bambaşka. Ben alerjim olduğunu bilmeden 7 senedir kediyle birlikte yaşıyorum son 1 yıldır ciddi anlamda özellikle uyurken nefes alma problemi yaşıyorum. Alerjiden olduğunu öğrendikten sonra da ilaçlarla devam ediyorum ama hem alerjik astım hem de burnumda iyice arttı. Ayrıca alerji kedinin tüyünden kaynaklı değil arkadaşlar. Alerji kuş ve kedinin deri döküntülerinden kaynaklı oluyormuş doktor ziyaretlerimden birinde bunları öğrendim. Ben şu an kedimden ayrılsam bu durum 6 ay daha devam edecek ve ben 6 ay sonra anca düzgün nefes almaya başlayabileceğim. Bir de bu alerji pat diye çıkmıyor mevcutta varsa belli ediyor ama zamanla artıyormuş. Bence kendine de kediye de zarar vermeden eski sahibine durumu izah ederek geri ver.

Ayben12

Aslında kedilerin alerjen manalarını kullanıp siz de ilaç kullanırsanız, evin tozuna temizliğine dikkat edip çok sorun yaşamayadabilirsinizm. Alerjisi olduğu hâlde kedi besleyen çok kişi var. Fakat ailenizin istememesine bişey diyemiyorum. İstemediklerini biliyorsanız keşke sahiplenmeseydiniz :)

aryaland

ailemin tutumunu bildiğim halde almamı biraz fazla sert dille eleştirmişsiniz ama şöyle anlatayım eskiden bir köpeğimiz vardı ama bahçede bakıyorduk evde değil. ve çoğu ailede olduğu gibi alışacağını düşündüm ki bu çok büyük bir olasılıktı. alerjim olduğunu da bilmiyordum çünkü çevremde kedi besleyen biri de yoktu kedi ile birlikte yaşamaya başlayınca ortaya çıktı ve basit bir kaşıntı değil nefes almamı zorlaştırdı uyuyamamaya başladım .kediyi de arkadaşımdan almıştım zaten bir kardeşi hala arkadaşımda konuşarak kedi için en sağlıklı olacak şekilde tüm ürünleri ile birlikte arkadaşıma çok özür dileyerek geri teslim ettim . kedimin yaşam kalitesini düşürmektense yaptığımın yanlış olduğunu düşünen insanların fikirleri ile yaşamak daha mantıklı geldi . Hala kaşıntı ve tıkanma sorunu yaşadığım için de yarın acile gidiyorum teşekkürler eleştiriler için :)

tengrist

Şu ankete koyduğu cevaplara bak dalga geçiyor resmen milletle. Sizin gibi insanlar mümkünse sokakta hayvan görünce bile kaldırım değiştirsin o kadar uzak durun onlardan!!!

Fistikpasa

Kedi sahiplenmek isteyen varsa çevrenizde geri verin aldığınız kişi muhtemelen kabul etmeyecektir. Kediyi sahipleneli 3 gün olmuş ve yavru olduğu için sorun olmayacaktır bence.

Fistikpasa

Kedi sahiplenmek isteyen varsa çevrenizde geri verin aldığınız kişi muhtemelen kabul etmeyecektir. Kediyi sahipleneli 3 gün olmuş ve yavru olduğu için sorun olmayacaktır bence.

KimJeongguk

Alerji olayı bastırıcı ilaçlarla hallolur ben bu şekilde alerjimi azalttım şuan arada bir hapşırıyorum sadece ve bazende burun tıkanıklığı oluyor o kadar. Ama kedinin bi odada kapalı durması çok kötü bir şey o kedi evde dolaşmayacaksa niye aldınız yani. Bence sizde, kedide birbirinize alışmadan önce sahibine geri vermeniz iyi olur.

I_sims_iz

Bende bir kedi sahiplenmistim kedi evde sadece 2 gün kaldı annem kedi yaramaz bir kedi olduğu için çok fazla evde dolaşmasına izin vermiyordu bizde eski sahibine geri verdik ben bağlanmıştım çok özlüyorum ama kedi için en doğrusu bu 😢

Minminik

Benimde astimi azdirdi kedi bildiginiz alerjiden astim hastasi a evrildim hee gun hap icin 3 õgün fis fis sikiorm ama kedimi birakmadim cok zorlanmama ragmen

Linasuna

Lütfen evde bir kişi bile istemiyorsa kedi sahiplenmeyin bizim güzel kizimiza evin her yeri açık bu arada iyiki vermişsiniz çünkü bir oda içerisinde beslenmez evde koşacak ziplayacak enerjisi atacak yoksa hasta olur yediklerini sindiremez en basitinden ve mutsuz olur kapalı kapıda durmayı sevmezler yavru olduğu için çok hareketli olur yaşı ilerledikce durulur bizim evin sahibi Lina biz değiliz o ne isterse nasıl keyfi isterse öyle yaşıyor 🥰