Kedıde Kepek

Reyaura

Kedide kepek neden olur ne iyi gelir ?

6 CEVAP

oztasilares

Bizimkinde de olmuştu mama değişimi yaptıysanız ondan kaynaklanırmış ya da yanlış beslenmeden. Ama son zamanlarda bir mama değişikliği yapmadıysanız bu bir hastalık habercisi de olabilirmiş veterinere götürmeniz iyi olur

deniz_berkan

çok geniş bir alanı var bunun cilt hastalığından tut parazite, aşırı protein yükleme vs cok nedeni oluyor benim bildiğim ilaçsız geçmiyor bu sorun ama neden oldugunun teşhisi konması gerek . geçmiş olsun

ursaminor

Bazen sadece kendini iyice yalamadığında bile olabiliyor. Kronik olup olmadığına bakmak lazım. Mama değişiminde de sık karşılaşılıyor oztasilaresin söylediği gibi.

@Gulasfgdgfdgye; o tüy ne ki? :D Bir furminator edinin de kedinizi tararken ikinci kediyi üzerinden nasıl çıkardığınıza şaşırırsınız. :)

bişey sorabilir miyim taradığınız zaman o kadar tüy toplaması normal mi

benimkin de de var tüy dükümü demekki anormal bişey değil

Reyaura

Sokaktan getirdigim gecici yuva oldugum yetişkin kedide çıktı kepek benimkilerde yok bi poşet tüy taradim:/ hala elime tüy geliyor dokundugumda.