British Shorthair Geceleri Miyavlaması

privacy031

Allah rızası için yardım edin:) kedim özellikle geceleri etrafta dolanıp deli gibi miyavlıyor(BS olanlar anlar, değişik bir miyavlama,uluma gibi resmen).. ama nası bir ses.. beynimin içinde resmen..herkes ayaktayken sorun yok ama yatınca problem oluyor..karanlıktan mı korkuyor? çiftleşme emareleri mi? gündüzleri hep uyuyor,nadiren ayakta ama geceleri hayalet gibi dolanıp miyak miyak yeri göğü inletiyor.. komşular bigün çıkıp gelecek..yardım edin please.....

20 CEVAP

glytrksvr

#Heiter Koku için nasıl terbiye ettiniz?Bende zor durumdayım kokudan dolayı

glytrksvr

Ben odanın kapısını kapatırsam daha çok bağırıyor.Banyo eko yaptığı için sanırım Bulut'ta bağırmak için banyoyu tercih ediyor.Şimdilik gel oğlum burdayım deyince geliyor beni kokluyor dolanıp ayak ucumda uyuyor.Öyle bağırışları varki anne gibi oğlum gibi sesler çıkarıyor

bblackk

Bu sorun ne yazıkki sadece BS lere özel değil. Aynı sorunu ben 2 aydır yaşıyorum her gece. Ve ne yazıkki gündüz uyutma gece uyut diyenlere de katılamıyorum çükü ne yaptıysam o gece miyavlamalarını ve ortalıkta deli danalar gibi koşturmasını engelleyemiyorum. Kızgınlıkta ve koku da bırakmıyor benimki. Kısırlaştırıcam umarım sorun sadece kızgınlıktır.

Heiter

Köpeklerde de bu böyledir. İdrarını yaptığı yere yüzünü (yani yanağını) sürün. Mutlaka bu durumun, sizin istemediğiniz bir durum olduğunu ses tonununuzla belli edin. Bizim oğlan, bakışlarımızdan bile anlıyor valla. Çok şükür bitti koku bırakma işi. Zaten 2-3 kere oldu. Sonra bıraktı bu sayede.

Heiter

Not: Bu bahsettiğim şey kızgınlık dönemindeki idrar püskürtme veya yapma ile ilgili. Yani idrar yollarında bir sorun olduğu için veya tuvaleti kirli olduğu için dışarıya yaptığında yapılacak bir şey değil tabiki.