Kedim Mama Yemiyor

Hikmetalp51

Merhaba. 2 yaşındaki kedime brit care hypoalerjenik mama kullanıyorum. Birazcık başlarda ishal yaptı ama yeni yeni düzelmeye başladı. Tüylerine vs çok iyi geldi iştahlıda yediği bir mamaydı. Ama dün aniden kuru mama yemeği bıraktı sonrasında denemek için ıslak mama verdin onu tamamen yedi. Sizce neden olabilir bu?

7 CEVAP

Emirrckr

Aniden kesmesi ilginç belki sıkılmışta olabilir ama acaba mamada mı bir sorun var?
Tazeliğinden emin misiniz?

Hikmetalp51

Bilmiyorum. ND'nin narlı tavuklu mamasını deneyeceğim birde. Hem ishal tarzı yaptı hem de yarı yarıya yiyor mamanın sertliğinden dolayı. Çoğu zaman mamayı kıramayıp tüm yutuyor. İçeriğinde vs sıkıntı yok tüylerine de iyi gelmişti. Ama değişmem lazım.

Hikmetalp51

Evet daha yeni aldım mamayı. Az az yemeye başladı. Sabah koyduğum mamanın yarısını yedi sadece. Sıkıldı heralde.

zey940

Enerjisi vs yerinde mi sıkılsa yavaş yavaş bırakır. Yanlışlıkla bir şey yutmuş olabilir mi?

Hikmetalp51

Sanmıyorum. Her gün koyduğum mamanın yarısını anca yiyor. Yapısı gereği sert bir mama ondan olabileceğini düşünüyorum.

aycylmz

hills ton balıklıda aynı şeyi yaşadık, mama top şeklinde ve sertti kedim normalde yediğinin yarısını falan yiyordu. Genelde yassı yuvarlak mamalar yediği için yadırgadı sanırım. Daha sonra başka bir mamaya geçince düzeldi iştahı.

munevver_leo

Merhabalar ben de aynı mamayı kullanıyorum önceki pakette hiçbir sorun olmadan bütün mamayı bitiriyordu ama bu pakette nazlana nazlana yiyor. Acaba mamada değişen bir şey mi oldu çünkü benim kedim de mamasını bitirmiyor.