Proplan Kısır Somonlu Mamada Zehirli Madde

Fistikpasa

Merhabalar kısır dişi kedim için proplan somonlu kısır mamasını henüz yeni kullanmaya başladım ve kedim çok sevdi ama internette mama hakkında biraz araştırma yapınca bir takım haberlere denk geldim mamanın içerisinde zehirli madde tespit edildiğine dair. 2022 yılında çıkmış haberler ve kullandığım lot numarasına baktım aynı mama paketi değil fakat bu mamayı artık kullanmak ne kadar sağlıklı bilmiyorum bilgisi olan var mı?

6 CEVAP

Cennet29

Arkadaşım geçtiğimiz ay 1,5 kg proplan mama aldı tanelerinde pütür pütür şeyler vardı yani filizlenmiş gibiydi mamalar. Proplana yazdı mamayı geri aldılar onun yerine 10 kg proplan mama hediye ettiler. Ve sürprizz bu mamada aynı şekilde sorunlu çıktı 🥴 yani proplan artık ne kdr güvenilir bilemiyorum ben tercih etmem.

KedimMayis

Merhaba, ben 2 ayliktan beri proplan kullaniyorum, o zaman yavru tavuklu kullaniyordum, sonrasinda yetiskin tavuklu kullandim, simdi ise somonlu kisirlastirilmis kullaniyorum. Su ana kadar bir sorun yasamadim, veteriner hekimi proplan ile calisiyor ve ondan aliyorum ben. Ama benim oglum baska mama da yemiyor, zayifliyor hemen. Denemeye calistim birkac mama ama orali olmadi. Cok sukur sagligi yerinde. Ben duzenli olarak kontrole goturur gerektiginde testte yaptiririm, her seyi su an icin normal. Yine de icinize sinmeyecekse kullanmayin derim ben sadece deneyimimi paylasmak istedim😊

bluemre

Proplan purina 2 ayrı ürün sürüyor piyasaya. Marketlerde satılan ürünler daha alt kalitede. Petshop veya veterinerlerden almak daha doğru gibi

Palyaco

Hiç kullanmadım tavsiye etmem daha güvenilir mamalara yönelin derim

Fistikpasa

Petshop haricinde başka yerden mama almıyorum zaten ama içim hiç rahat değil. Ama bu mamayı kullanan çok kedi sahibi var bu yüzden sormak istedim belki firmadan bir açıklama gelmiştir bilgisi olan varsa ben bulamadım çünkü internette

Cennet29

Bahsettiğiniz 2022 yılında ki sorunlu serileri toplattılar ztn ama güveni sarstı bi kere. Çünkü bu ciddi bi olay. Şimdide filizlenmiş pütürlü mamaları çıktı ortaya yine saçmalık. Sahtelikle alakalı değil bu proplanın bizzat kendi maması