Kedim Çok Nadiren Koluma Kerkiniyor

grsaras

6 aylıkken kısırlaştırmıştık şuan 1 yaşında kısırlaştırmadan önce banyoda miyavlamalar,dışarı çıkma isteği vardı ve elimize kolumuza kerkiniyordu hemen kısırlaştırdık ve miyavlamalar,kapıya çıkma istekleri bitti ama çook nadiren hala kolumuza kerkinip çiftleşme isteği gösteriyor bu normal midir yoksa ameliyat tam başarılı olmamış mı deneyimi olanlar söyleyebilir mi

2 CEVAP

KedimMayis

Merhaba,
Bazen kediler kisirlasmadan once yaptiklari bazi davranislari huy edinir ve kisirlassa dahi devam edebilir o huylara. Kedim daha yavruyken bana veteriner hekimi soylemisti ve hic beklemeden belirli huylar aliskanlik etmeden kisirlastiralim demisti oyle de yapmistik. Seninki de o huylari devam ettiriyor ara ara işte :)

Ayben12

Kızgınlık geçirdikten sonra kısırlaşan kedilerin böbrek üstü bezlerinden az da olsa testosteron hormonu salgilanmaya devam edebilir. Bu yüzden ara ara özellikle çiftleşme dönemlerinde bu şekilde hareketleri normal olarak kabul edilir. Eğer davranışları sıklaşırsa o zaman hekime danışabilirsiniz