Kedi Filesini Kendim Takabilir Miyim?

aytunccc123

Arkadaslar kedi filesini terasa takacağım ama kendim becerebilir miyim yoksa bi usta falan çağırmak gerekir mi sonuçta fileyi gecirmek icin delme işi vs oluyor mu?

10 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar tekrar.

Hâlâ annenizin kararının mutluluk sarhoşluğunu yaşıyorum. :) Cennet Hanım'a katılıyorum. Göründüğünden daha zor file montajı. Ben de o zamanlar aman masraf olmasın, ne var ki alt tarafı birkaç delik delinecek, biz kendimiz yaparız diye balon bir cengaverlik yapmıştım ama neyse ki annem kabul etmeyip Winblock taktıralım demişti. :) Evimiz kira olduğu için yanlış delikler delerek balkonu mahvederiz diye korkmuştu. Biraz pahalıya patlasın gerekirse ama ev sahibiyle papaz olmayalım demişti. Anne sözü dinlemek gerçekten önemli. :) Montaj sürecini başından sonuna kadar izledim ve bunu hiçbir koşulda kendi başıma yapamayacağımı gördüm. Bence siz de masrafınızı file gibi güvenliği en üst düzeye çıkaracak bir şeyden değil de başka yerlerden kısmayı düşünmelisiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

Emirrckr

Bir ustadan yardım alın derim çünkü gerçekten ince detaylar olabiliyor ve sağlam yapılmalı.
Sonuçta kediniz büyüdüğünde ister istemez fileyi zorlayacak.
Özellikle tecrübesiz birinin ihmal edeceği ufak boşluklardan kediniz sıyrılıp kaçabilir.

Cennet29

Fileyi takmak açıkcası gözüktüğünden biraz zor 😂 o yüzden matkap kullanmayı bilen ve el becerisi olan biri yapmalı. Cünkü bazı kendi filelerini takanların ki hem yamuk yumuk buda benim gözümü aşırı rahatsız ediyo ben jilet gibi dümdüz düzgün olmasını isterim. Sizin böyle takıntılarınız yoksa internetten videolara bakıp biriyle yapmayı deneyebilirsiniz ama ne kdr sağlam olur bilmiyorum. İşi bilene yaptırmak en iyisi 😇

Kokomina

Arkadaşıma kendisi yaptı bu işlerden de anlar ama işe gittiğinde halkalardan biri çıkmış ve kediyi o boşlukta oynarken bulmuşlar ben panik olduğum için yapacak birini bulup pazarlık tapıp yaptırdık

Ehmay

Daha once matkap kullandiysaniz kendini deneyebilirsiniz bence, cok zor degil.

Ehmay

Daha once matkap kullandiysaniz kendini deneyebilirsiniz bence, cok zor degil.

Mmtklndr

Biz ustaya yaptırmıştık bir kişi gelip 3 saatte yapıp gitti 30 metrekare balkon için 2000 tl ödedik. Kendinizde yapabilirsiniz belki internette file videoları vardır bir bakın isterseniz

nasıl bir terasınız var bilemiyorum ama şehrinizde iyi olan memnun kalınan filecileri araştırın mutlaka onlar taksın büyük bi alansa bence. boşluk kalmaması sağlam olması çok önemli çünkü. hem siz daha 19 yaşında değil miydiniz küçük şlkdgkdflh raf takmak gibi değil kedinin canı söz konusu bilen biri yapsın bence hem de en az hasarla delikle hallederler. dümdüz ve dar bi balkonsa belki ama üstü açık teras geniş balkon daha zor olur.

gulsundusmez

zor olmaz o iş ustasını çağırın usta bile 2-3 satte yapıyor sonuçta yaklaşık 100 dübel delik atıp delecek

Minminik

teras olduğu için bir ustaya yaptırın, güvenlik önlemi alabilecekseniz kendinizde yaparsınız, az el beceriniz varsa matkap zor bişey değil ama tek tavsiyem file alacaksanız file aralığı 3cmden az olandan almanız geniş file aralığından kedilerin kafası geçiyor sonra sıkışıp kalıyorlar. trendli sitedeki filelere dikkat edin çoğu yamuk geliyor

tavsiyem instangramdaki filecilerden fiyat alın, birde fileyi kendiniz alın ve bir ustadan fiyat alın. instadaki fileciler aşırı fahiş fiyat çekiyorlar.