Göbek Sarkması??

LinaSutlac

Merhaba herkese. 2 buçuk aylık Kedimi dün 2. doz karma aşısına götürdüm eve geldikten üç dört saat sonra göbeğinin sarktığını fark ettim yani bu ilkel kese denilen şey. Tam aşı vurulduğu yer yani sizce bu neden olabilir? Daha önce yoktu aşıdan sonra oldu

7 CEVAP

Balimlilac

Yalnız aşı ilkel keseye vurulmuyor. Aşı ile hiçbir alakası yok. Kimi kedilerin genetiği öyle. Kimisinde çok belli kimisinde hiç belli değil.

LinaSutlac

anladım evet doğru söylüyorsunuz ama aşıya giderken yoktu eve geldik baktım öyle olmuş ben de ona yordum açıkçası

Superisi814

Asi oradan vurulmuyor ki..

Arietta

Belki büyüdükçe belli oluyordur, o yüzden gözünüze yeni çarpmıştır. Orayla alakalı kedinin ağrı çektiğini vs. gözlemlemiyorsanız normal gibime geldi. Benim kızın da orası sarkık oturunca löp diye çıkıyor eheh
Yine de çok kafanıza takılıyorsa veterinere bir sorarsınız dediğim gibi kedide bir sıkıntı yoksa endişelenecek bir şey yok gibi, büyüdükçe belirginleşmesine bağladım ben

Arietta

Belki büyüdükçe belli oluyordur, o yüzden gözünüze yeni çarpmıştır. Orayla alakalı kedinin ağrı çektiğini vs. gözlemlemiyorsanız normal gibime geldi. Benim kızın da orası sarkık oturunca löp diye çıkıyor eheh
Yine de çok kafanıza takılıyorsa veterinere bir sorarsınız dediğim gibi kedide bir sıkıntı yoksa endişelenecek bir şey yok gibi, büyüdükçe belirginleşmesine bağladım ben

cerencetinc

Benim kedimin de göbüşü çok sarkık, veteriner hızlı kilo aldıklarında ya da genetik olduğunu söyledi ama bir sıkıntı yaratmıyormuş. Siz yine de ovalayarak başka bir oluşum var mı kontrol edebilirsiniz

buusracikk

Merhaba benim dişi kedimde de ilk doğduğunda yere değecek kadar sarkıklık vardı göbeğinde veterinere götürmüştüm göbek fıtığı olabilir demişti ovarak masaj yapmamı söylemişti öyle yapa yapa geçti sarkıklık. Erkek kedim de 2.5 yaşında ve 6.5 kilo onda da kiloya bağlı sarkıklık var bazen normal karşılanıyor bu sarkıklıklar ama fıtık gibi bir şey söz konusuysa muayene edilmesi gerekir