Kedim Tüğ Döküyor Kusuyor

royal canin kısır mama kullanıyoruz uzun zamandır ama kedimde tüğ dökümü başladı ayrıca mamayı hızlı tüketip geri çıkarması da oluyor advance hasas mide kısır balıklı mamaya geçtim kedimin miidesi hassas her şeyi yiyemiyo ayrıca tüğ dökümü için advance mamayı önerir misiniz?

2 CEVAP

Balimlilac

advance mamayı bilmiyorum ama hızlı yiyip kusmaması için porsiyonlu beslemeniz şart. Örneğin günde 50 gram mama yemesi gerekiyorsa saat aralıkları belirleyip her porsiyonda 12,5 gram mama vermelisiniz. Hızlı yiyip kusmasının önüne böyle geçebilirsiniz. Tüy döküm mevsimi geldi. Maltı haftada 4 güne çıkarabilirsiniz tüy kusmaması için.

Ayben12

Hassas mamalar genellikle deri ve sindirim hassasiyeti için de iyi geliyor. Üzerinde de yazar aslında. Hızlı tüketip kusması advancede de devam ederse öğünlü besleme yapabilirsiniz. Tüy dökümü için düzenli tarama da büyük ölçüde fark yaratacaktır:)