Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası

fredda

merhabalar kedimi çarşamba günü kısırlaştırdım, bir gün veterinerde kaldı ve perşembe günü eve getirdik. ilk 2 gün boyunca bir şey yemedi ve sürekli uyudu, cumartesi günü veteriner iğne yaptıktan sonra kendine geldi ve bir şeyler yedi ve su içti. şimdi az az olsa da yiyor fakat sürekli uyuyor, bir şey yemek istemiyor. bu kadar uyuması normaldir diye düşünüyorum fakat sizlerde de aynı durum söz konusu muydu?

1 CEVAP

tengrist

selamlar narkozu vucudundan attıkça (tuvalet yolu ile) iştahı açılıp kendine gelecektir. sindirimi daha rahat olması ve iştah açması açısından bir süre sıvı ödül maması (sıvı tüketimini de arttırmak için biraz sulandırabilirsiniz) ve yaş mama ile besleyin.. normal bir süreçtesiniz sonuçta anestezi verilerek cerrahi bir işlem uygulandı, ağrısı olduğu için de kendini uykuya veriyor sürekli. en kısa zamanda kendini toplayacaktır. çok geçmiş olsun.