Sokaktan Bulduğumuz Yavru Kedide Pire Var. Ve Evdeki Kedimize Geçmesinden Korkuyoruz Nasıl Temizleri

busramia12

Sokaktan bulduğumuz kedide 10-12 tane kadar pire gördük. Sirkeli su ve parazit spreyi ile detaylıca temizleyip aldık fakat hala kalmış olabilir. Evdeki 5 yaşındaki aşıları tam kedimize bulaşır mı? Yavru kediden pireyi tamamen nasıl temizleriz? Lütfen yardımm

5 CEVAP

Balimlilac

İç dış parazit yapılması gerekir ve lütfen kedilere sirke vs tarzı şeyler sürmeyin. Sirke asidik bir madde kaş yapayım derken göz çıkartmayın. Derisini tahriş etmeyin lütfen. Yapacağınız tek şey iç dış parazit uygulaması.

KedicikUzum

Veterinerde kedinin iç dış parazitini yaptırın, sonra 24-48 saat yavruyu başka bir odada kapalı tutun. Sonrasında güvenle dolastirabilirsiniz:)

Ayben12

Bulaşma ihtimali yüksek. Klinikten aldığınız iç dış parazit hap ve damlasini uyguladıktan sonra en az 24 saat yaklastirmamaniz en doğrusu. Ayrı odalarda kalması daha iyi. Ense damlasindan sonra pireler genellikle 24 saat içinde ölüyor. Risk almak istemezseniz iki gün uzak tutmanız daha iyi olacaktır

aytunccc123

Spreyler pek işe yaramaz veterinerden iç dış parazit ense damlası temin edip uygulayın diğer kedinizide kontrol edin kasinmalarinda falan artış olursa eğer dış paraxiti yapilali 1 ayı geçtiyse onsda uygulayın içiniz rahat olsun bu sayede birde evi supurursunuz tamamdir

busramia12

Sokaktan bulduğumuz yavru çok küçük maximum 3-4 haftalık. Evdeki kediyle temas ettirmiyoruz ve evdeki kedimizi parazit spreyiyle koruyup kontrol ediyoruz. Görünen üzre yavruda da pire kalmadı yine de kontrollere ve tedaviye devam edeceğim. Teşekkür ederiz💖