Acil Lütfen . Jiletli Teller Yüzünden..hassas İçerik

kang14

Mahallede ki kedimizin bahcelerine jilet tel taktıran yüzünden bacagı çok derin şekilde kesildi.Kedi 2 gün ortada yoktu ve sonra geldi. 2 ündür o kesik deriyle gezmiş.İlk geldiğinde kesik içinde kan bile yoktu artık siyahlasmıstı derisi.Ve çok şişti bacagı iltihap doluymus. Hemen ameliya alındı. Veteriner hekimimiz deriyi çok zor birleştirdiğini estetik dikiş attıgını elinden geldiğice saglam yapmaya calıstıgını söyledi.İçi de iltihap doluymus elinden geldiğince temizlemiş.Ama patlayacak dikişleri dedi. Tutabildiği tutsun sonra baska özel krem vericem dedi.Aekadaslar gittikçe yara açılıyor. Hergün dikişleri patlıyor daha 3.günü. yakalık var ama ben uyurken yakalıgı oraya sürtüyor o bacagını yalamak istiyor diye..mahvetmiş yarasını yakalıkla. Ya bu yara iyileşir mi? Daha kötü olur mu? Nasıl olucak hiç bilmiyorum..mahvoldum psikolojik olarak..yaranın ilk hali dğer iki tane ise şimdi ki hali. Bu arada hergün veterinere gidiyoruz iğneleri oluyor ve hekim yarayı temizliyor.Ve maalesef hala iltihabı var patisi bile şişti.

5 CEVAP

somnium

ah, minik güzelim! yara gerçekten çok kötü duruyor. bayağı iltihaplı gözüküyor. ki enfeksiyon kapma ihtimali çok yüksek. veteriner hekimin baştaki müdahalesini anlayamadım. “dikişler patlayacak ama sonrasına bakarız” söylemleri tuhaf geldi. acaba hayvan hastanesine mi götürseniz? yarası gerçekten kötü duruyor. ki içeride de iltihap biriktiyse, iç enfeksiyon da kapabilir. en azından hayvan hastanesinde teşhis ederler. ya da kalabileceği bir klinik bulsanız, kontrolleri sıklıkla yapılsa daha iyi olabilir. gerçekten çok zor ve sıkıntılı bir durum. çok geçmiş olsun! lütfen, gelişmelerden bizi de haberdar edin.

kang14

etonmanya

Merhabalar.

Bir hekimin kendi attığı dikişin zaten patlayacağını söylemesi ve bunu kabullenmenizi istemesi çok tuhaf geldi. Her ne kadar ince deri de olsa illaki o deri yapısına uygun bir dikiş şekli vardır ama gittiğiniz hekim bundan haberdar olmayabilir. Böyle hassas bir operasyon sonrası süreci herkes kolaylıkla yönetemeyebilir, siz de bu konuda yetersiz kalabilirsiniz, kendinizi suçlamayın.

Size tavsiyem yaptığı işe daha hakim bir hekim bulup o hekimin gözetiminde bir süre orada konaklamasını sağlamanız. Böylece sürekli emin ellerin gözetiminde geçirir süreci.

Tesekkür ederim öncelikle. Bulundugum yerde ki iyi hekimlerden kendisi.Ve en cok ilgilenen temiz bir yer de ayrıca. Sorun bacagın da ki ayrıca kesilme sekli. İnanın bulundugu zaman resmen oyuktu kocaman poşet içi gibi. Ve derisinin rengi nerdeyse kararmıstı cok kötü kokuyordu. Veteriner hekimimiz yatıs yaptıramadı çünkü dolu şuan yeri yok maalesef..Baska birinin de basına gelmiş onunla konustumm onunki de kasıktan bacaga doğru yırtılmıs ve dikişi tutmamıs tekrar dikilmiş. Sonra ise lazer ile kapatılmıs..umarım bu yavrunun ki kapanır..

Ketonmanya

Anladım, şartlarınızı siz daha iyi biliyorsunuz tabii ki. Biz uzaktan, okuduğumuz kadarıyla yorumlayabiliyoruz durumları.

Umarım çok acı çekmez ve bir an önce iyileşir. Eğer siz onu bulmamış olsaydınız büyük ihtimalle enfeksiyonu onu öldürecekti. Çok şanslı ve sizin sayenizde kurtulacak.

Sevgiler.

kang14

somnium

ah, minik güzelim! yara gerçekten çok kötü duruyor. bayağı iltihaplı gözüküyor. ki enfeksiyon kapma ihtimali çok yüksek. veteriner hekimin baştaki müdahalesini anlayamadım. “dikişler patlayacak ama sonrasına bakarız” söylemleri tuhaf geldi. acaba hayvan hastanesine mi götürseniz? yarası gerçekten kötü duruyor. ki içeride de iltihap biriktiyse, iç enfeksiyon da kapabilir. en azından hayvan hastanesinde teşhis ederler. ya da kalabileceği bir klinik bulsanız, kontrolleri sıklıkla yapılsa daha iyi olabilir. gerçekten çok zor ve sıkıntılı bir durum. çok geçmiş olsun! lütfen, gelişmelerden bizi de haberdar edin.

Sagolun cok. Kesilen taraf dikişlerin zor tutacagı gergin ve ince derili maalesef. Dikişlerin patlmama sebebi ayagının şişmesi.Dikişlerin tutabildiği tutacak. Sonrasında baska farklı kremle de yara iyileştirilmeye calısılcak anladıgım kadarıyla. Hergün iğnelerini antibiyotikli oluyor. Ve veterinerin verdiği özel karısımlı kremini de sürüyoruz evde spreyleyip. Zaten ilk götürdüğümğzde de 2 günde enfeksiyon dolmus hep bacagı.Ameliyat sırasında temizlenmiş yapabildikleri kadar. Ama yine tabi ki oluşuyor..Cok korkuyorum daha kötü olucak diye.. hayvam hastanesi burda yok. Baya uzakta bana şehirde var ben ilçedeyim ve beni götürüp getirecek kimse yok.Eniştemin veterinere götürüyor suanlık işten gelince ama arabaya hep işiyor.Otobüslere de işerse diye korkuyorum..

Ketonmanya

Merhabalar.

Bir hekimin kendi attığı dikişin zaten patlayacağını söylemesi ve bunu kabullenmenizi istemesi çok tuhaf geldi. Her ne kadar ince deri de olsa illaki o deri yapısına uygun bir dikiş şekli vardır ama gittiğiniz hekim bundan haberdar olmayabilir. Böyle hassas bir operasyon sonrası süreci herkes kolaylıkla yönetemeyebilir, siz de bu konuda yetersiz kalabilirsiniz, kendinizi suçlamayın.

Size tavsiyem yaptığı işe daha hakim bir hekim bulup o hekimin gözetiminde bir süre orada konaklamasını sağlamanız. Böylece sürekli emin ellerin gözetiminde geçirir süreci.

Bol patili günler dilerim.