Kedim Erkenden Uyanıyor

Kedim sabah erkenden uyanıp gelip yüzümü yalıyor ısırıyor benş de uyandırıyor. Kumunu dakikalarca kazıyor odada her yeri karıştırıyor salona çıkarınca Miyavlıyor gerçekten yoruldum artık sabahın köründe uyanmaktan ne yapmalıyım

8 CEVAP

KedicikUzum

Yani eğer evinizde kedi varsa bunu bilmeniz gerekiyor diye düşünüyorum, kediler avcı hayvanlar ve dolayısıyla gece veya sabaha karşı aktif oluyorlar. Benimki de 6'da uyandırır beni. Bazenleri 5te de kaldırıyor ama genellikle 6da. Bu kadar rahatsız olunacak bir durum yok bence, atın önüne bir kağıt parçası, veya oyalanacagi başka bir şey eenerjisini atsın yavrucak:) çünkü enerjisini bosaltamadigi için sizi rahatsız ediyor ve enteresan hareketler yapıyor. Ben bunu hep yaparjm mesela, önüne kağıt parçası, buruşturup atıyorum çok seviyor nedense ksndnskn oynuyor oynuyor sonra yorulunca geliyor yanıma bırakıyor oyuncağı ve yanıma kıvrılıp yatıyor:) kedinizi anlamaya çalışın lütfen ❤️

Ayben12

Kediler avcı hayvanlardır. Bu yüzden sabaha doğru ve sabahın erken saatlerinde uyanık olup oyn oynarlar koşarlar genelde. Hemen hemen her kedi böyle:) odanızın kapısını kapatabilirsiniz

Minminik

sabahın körü dediğiniz saat tam olarak kaç? göreceli bir kavram çünkü kediyi tek odaya hapsetmişsiniz doğal olarak çocuk çıkmak istiyor dışarı, kedinizi hapsemeyin bırakın rahatça dolaşsın.

Ketonmanya

Merhabalar.

Sorunuzda yazmamışsınız ama anlattıklarınızdan kedinizin henüz yavru olduğu sonucunu çıkarıyorum. Hepimizin kedileri yavruluklarında günün olur olmaz her saati oyun oynamak istiyorlardı, sizinki de bu istektedir diye tahmin ediyorum.

Bir de eğer gündüzleri evde serbestçe dolaştırıp sadece geceleri bir odaya kapatıyorsanız bundan bir an önce vazgeçmenizi öneririm. Kedilerde işleyen bir yöntem değildir çünkü bu. Bir kez evin tamamını özgürce gezmiş bir kedinin sadece tek bir odada sessizce oturmasını beklememelisiniz.

Bol patili günler dilerim.

Coconutbey

Her kedi genelde sabah 5 te uyanır en erken ve saat 10 a kadar deli gibi koşturur oyun oynamak ister eğer rahatsızsanız akşam oyun oynatın canı sıkılmasın bir de odanızın kapısını kapatın yanınıza gelmesini istemiyorsanız ama bu durumu engellemenin başka yolu yok malesef :)))

gulsundusmez

ohooo düzenli uykumu ahahaha unut onu :) 2 yaşına kadar olacak bu ama beni endişelendiren kumunu kazması kaka çiş yapmıyorsa dışkılama işemede bir sorunu var olabilir mesela kabız, onun dışında kedili evde en geç 8de kalkabilirsin mamasını geceden az koyun sabahları genelde aç kaldıysa daha erken 5 gibi uyandırır ama işe gitme saatinde alarm gibiler gelir uyandırır bende 6 tane var alarm çalmadan 10 dak önce başlarlar patilemeye yalamaya,kediler dakiktir saati kaçırmaz yeme saati uyanma saati uyuma saati,geç uyuyun mesela rutin dışında endişelenirler,

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için öncelikle kedim uyandığında beni kontrol ediyor kendini sevdiriyor ama sonrasında oyun oynama zamanı çok çok uzun. Gündüz evi geziyor gece de dogal olarak ( bekar evi olduğu ve ev arkadaşlarım olduğu için) benim odamda kalıyor salon kapımı açık bırakamıyorum. Sabah olunca açıyorum ama yine gelip odamda oynuyor bana saldırıyor hatta bugün yüzümü ısırdı. Salona çıkarıp kapıyı kapattıgımda da miyavlıyor ve evet kedim yavru

Ve çalıştığım için uykumu düzenli almam gerekiyor tüm gün evde olsam sorun değil