Cat Chow Kedi Maması Nasıl?

SaraNurb

Merhaba. Kedilerime ilk sahiplendiğim günden beri Reflex kedi maması kullanıyorum. Ama son dönemlerde reflex'e karşı soğukluk başladı pek yemiyorlar. Pet shop'a mama önerisi sorduğumda bana Cat Chow'u önerdi hatta denemek için biraz aldım. Reflex ile karıştırıp önce %25 sonra %50 daha sonra da %75 en son da tamamını cat chow olacak şekilde kademeli geçiş yaptım ishal olmasınlar diye. Çok sevdiler mamayı ama internette mamayı araştırdığımda çoğu kedide bir kaç ay sonra ishal başlangıcı hatta sonrasında kanlı ishal belirtisi gösterildiği yazıyordu. Şimdi endişeleniyorum. Gerçi Royal Canin markasına geçiş yapmak istiyorum ama bu mama hakkında sizlerin de deneyimi veya yorumu olur mu diye merak ediyorum.

5 CEVAP

Fistikpasa

Cat chow rezalet bir mama asla tavsiye etmem

Emrylmz06

Kedilerinizin bünyesi ile alakalı bir durum bu. Milyarlık mama kullanıyoruz ruhu fakir 😅 hepsinde hastalandı veterinerlik oldu ama nerde en kötü mama var onu yedi gözle görülür değişim yaşandı. Kediyle alakalı bir durum gözlem yapmadan kimsenin kötü yada iyi demesi ile sonuç alamazsınız. İshal olan kedi mamadan ziyade bir bağırsak problemi yaşıyor olabilir parazit olabilir sağlıklı kedide bile ki kendi kedim de Royal canin pro plan karışımı kullanıyorum hassas tüy ve immün sistem için bu seferde cilt problemi ve mide problemi olarak patladı mama elimize 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

gulsundusmez

biz proplan kullanıyoruz son üretimde o kedilerde obez yapan aromadan vazgeçtiler sanırım 1 kedim aşırı seçici başka yemiyor diğer 5 kedim başka alırsam yiyor mesela prochoice marka aldım 1 kedim dışında diğerleri sevdi

Fistikpasa

Cat chow rezalet bir mama asla tavsiye etmem

SaraNurb

ay benimkiler de çok seçici yıllarca reflexten baska mama yediremedim ama şimdi de reflexi yemeyi çok azalttılar aslında ben reflexten çok memnundum ama işte şimdi royal canin'e geçiş yapacağım cat chow markasının yorumları içime çok kurt düşürdü bir buçuk aydır da bu cat chow denen mamayı kullanıyorlar ama artık kullanmayı düşünmüyorum. En iyisi bildiğim bir mama olsun bakalım umarım memnun kalırım. Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Patili dostlarınızın tüyü kadar ömrü olsun sağlıkla inşallah :)