Kedi Alıştırma

Merhaba evime 1 hafta önce ailelenin çocukları mıncıklıyor rahat bırakmıyor diye sahiplendik fakat evdeki kedimiz onu rahat bırakmıyor nasıl alıştırabilirim ?

4 CEVAP

Emirrckr

Yavru bir kedi mi yeni sahiplendiğiniz kediniz?

gulsundusmez

alışırlar zamanla bende 6 sokaktan alınan kedi hepside farklı zamanlarda aldım en sonu 3 yaşındaydı zor uyum sağladı 6 ay dolap üstünde yaşadı mama su için indi ama artık yatağıma balkona zemine inmeye başlaadı

bluemre

Her iki kedinin de kullanabileceği kum tuvaletinin, mama ve su kabının ayrı olması önemli. Yeni kedinin yavaş sunulması, sabırlı olmanız, acele edilmemesi önemli. Alışmaları için zaman tanınmalı, mümkün olduğunca ikramlar verilmeli ikisine de. Bir müddet, kavga, koklama vs. olacaktır. Farklı ortamlarda beslemeniz gerekebilir. Sentetik feromonların kullanımı konusunda ayrıca veterinerinize danışmanız önemli. Kedileri incelemesi sonrası, uyum sağlamaları hakkında daha doğru yönlendirmeleri de yapacaktır.

Hayır yavru değil ilk çocuk 3 yaşında yeni gelen 2 yaşında