Kedi Alerji Ve Mama (Sorunu Yardım )

Mini2019

Artık pes etmek üzereyim. çok yoruldum mama aramaktan. zaten bulamıyorum da.

Gıda alerjimiz var. test sonucunu da paylaşıyorum...

çiğ besleme yapamıyorum.

**Tahılsız, balıksız, pirinçsiz, kırmızı etsiz, soyasız ve mısırsız kedi maması arıyorum.. Bildiğiniz böyle bir mama varsa lütfen benimle paylaşır mısınız ? **

lütfen bu konuda bana yardım edin..

14 CEVAP

zey940

Bence evde özel yemek hazırlayın kedinize veteriner eşliğinde değerleri ayarlayabilirsiniz. Haftalık yaparsınız çok da zorlamaz. Ben kendi şehrimde bulmakta zorlanıyorum ama İstanbul'da muhakkak bulursunuz yardımcı olacak bir veteriner. Pozitif değerler çok fazla bu şekilde hazır mama bulmanız çok zor.

Wabisabi

Benim kedilerimden birinin de benzer bir alerji sorunu var. Mama bulacağım derken delirmek üzereydim. En son içerisinde %4 kuzu eti ve yüzde kaç olduğunu bilmediğim balık proteni olan "Pronature Hypo-Allergenic Kuzulu Enginarlı ve Patatesli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması"nı kullanmaya başladım. arada hafif burun akıntısı oluyor onun dışında tüy dökme, kaşıntı, kusma, ishal vb. hiçbiri olmadı. Veterinerimiz de bu akıntının sorun olmayacağını söyledi. Bir denerseniz en azından ufak bir tepkimeyle de olsa mamanızı bulmuş olursunuz belki :)

Mini2019

@wabisabi teşekkürler. kuzu balık patetes bize direkt alerjik.

SevimliCadi

Kediniz kısır mı? Brit Care'in kısır mamaları tahılsız fakat %2 somon yağı var. Tavuklu, tavşanlı, ördekli gibi birçok çeşidi de var. O mamaları bir inceleyin isterseniz.

Patilicns

Merhaba hayvan deri uzmanıyla görüştünüz mü hiç ?

Mini2019

@sevimlicadi teşekkürler. Brit care’in hiçbir içeriği bize uymuyor.

Mini2019

@patilicns evet profesöre kadar..

gulsundusmez

Pro-Vet® Intestinal Veteriner mamalarına bakar mısınız? ayrıca kabak havuç haşlayıp ezip ezme yapın içine az yumurta severse yoğurt çok az katıp mama yapın

Mini2019

kuru mama vermem şart. evde uzun süre olmadığım günler oluyor. bu yüzden pişirme mama ya da çiğ besleyemiyorum

Mini2019

@gulsundusmez teşekkürler. hemen bakacağım

Mini2019

@gulsundusmez maalesef provet içerik olarak bize kötü mama.. alerjenik mamanın içinde glüten, balık sığır tavuk mısır pirinç her şey var. teşekkürler ilginiz için

tengrist

Belki biliyorsunuzdur ama acana homestead tavuklu ve hindili mamaya bakabilirsiniz %52 beyaz etten oluşturuyor sadece %1 balık yağı var alerjisini nasıl etkiler bilemiyorum bu oran. Bunu önerme sebebim neredeyse bütün tavuklu mamalarda ilginç bir şekilde çok yüksek oranlarda ya balık eti ya da destekleyici olarak balık yağı bulunuyor. İçlerinde en düşüğü ve en azından oranı belli olan bu mama bence. Hem belki de böyle düşük bir oran aleriye karşı tolerans geliştirmesini sağlayabilir yine de veterinere bir danışmak lazım tabii

Mini2019

@tengrist %1 önemsizmiş...

acana ve orijende maalesef tahıl var. tahılsızında da yüksek oranda balık var. hepsini araştırdım maalesef

Patilicns

Merhaba hayvan deri uzmanıyla görüştünüz mü hiç ?