Kedi Aşısı Yaptırma

DGRMurat

Sokakta bir yavru bulduk 4-5 aylık
kendisini eve aldık besliyoruz bakıyoruz iç ve dış parazit aşı veya damla yaptırmak istiyoruz bir kaç veterinere sorduk minimum 700TL ücret istiyorlar birde karma aşı diyorlar o tek başına 500-600 civarıymış toplam 1300-1400'e ulaşıyor aşılar biz yavruyu iyilik yapalım diye eve aldık kurtları pireleri varsa rahatsız olmasın diye de damla veya aşı neyse yaptırmak istedik ama bu fiyatı veremeyiz internette dış parazit için damlalar satılıyor 100-150TL arası onlardan alıp denesek faydaları var mı? aynı şekilde iç parazit içinde maltlar mevcutmuş yine ucuz 150-200TL arasında bunlar işe yarar mı? bende yavrunun her şeyi yaptırmak isterim tabii ki ama bütçem fazla yok öğrenciyim ilçede bulunan veterinerliği aradım onlar bile paralı yapıyormuş sokak kedisi olmasına rağmen ne yapacağım ben yardımcı olun

4 CEVAP

Ozgvl

Damlaları benim kuzenimde o fiyata alıp sokak kedilerine kullanıyordu internetteki yorumları iyiyse alabilirsiniz bence. Maltı hiç duymadım ama onda da yorumlara bakabilirsiniz kullanan illaki vardır diye düşünüyorum. Bir de bulunduğunuz yerde il veya ilçe tarımı arayıp aşıları sorabilirsiniz. Daha uygun fiyata yapıyorlar. Her aşı yapılıyor mu bilmiyorum. Bir dönem kuduz ve parazit yapıyorlardı ama her yerde aynı mı bilemiyorum arayıp bilgi alabilirsiniz.

DGRMurat

Belediyemin veteriner hekimliğini aradım bana şunu dediler
"Bizler sokak kedilerine ve sahipsiz hayvanlara ücretsiz tedavi sunuyoruz,Evde bakılan kediler için ücretsiz aşı ve tedavi hizmeti yoktur" dediler tamam ben şu an evde bakıyorum çünkü havalar soğudu geceleri artık ne kadar soğuk biliyoruz küçücük hayvanı dışarı da nasıl bakarım birde tarım bakanlığına sorayım belki onlardan bir şey çıkar

LinaSutlac

Nerede yaşıyorsunuz acaba belediyelerde sokak kedilerine her şey ücretsiz bir şekilde yapılıyor araştırırsanız aşılarını ücretsiz yaptırabilirsiniz

giizeeem

ben veterinerden iç parazit hapı ve dış parazit damlası alıp kendim uygulamıştım çok daha makul fiyata geliyor. Karma aşı için bir şey söyleyemiyorum maalesef başka bir seçenek yok maalesef.