Kedimin Ani Ölüm Sebebini Anlamaya Çalışıyorum

dygznn

Merhaba. 3 aylık scottish fold yavru bir kedim vardı. İki gün önce kaybettim. Kendisi hep sakin bir köşede oturan, yatan bir yavruydu. Ölmeden önceki gün de hareketleri normaldi. Gece yanımdan hiç kalkmamış. Sabah onun sesine uyandım. Yataktan atlar atlamaz kakasını yaptı. Önceki gün tuvaletine bakmıştım bir problem yoktu. Ancak sabah yaptığında kan gördüm. Sendeleyerek yürümeye başladı ben peşinden gittim başka bir yere çişini yaptı ve çişinin üzerine oturdu. Kalkamadı. Kalkamadığını farkettiğimde hemen kucağıma alıp temizledim. Kafesine yerleştirdim. Ancak veterinere gidene kadar öldü ne yazık ki. Bundan sonra bir hayvan sahiplenirsem daha erken farkına varmak adına ölüm sebebini öğrenmeye çalışıyorum. Hangi hastalık onu birden bire bu hale getirmiş olabilir?

3 CEVAP

Minminik

Merhaba,
başınız sağolsun bugün iki üzücü haber gördüm burda, biz ne tahmin etsekte yanlış olur en iyisini veteriner söyler. bahsettiğiniz cins kediler malesefki üretiliyor nasıl şekilde üretiliyor anneler yeterli beslenmişmiydi biliyormusunuz, bu sebepten üretim cins kedi sahiplenmemk lazım üreticiler hiç sağlığa dikat etmeden çok yavru yaptırıyorlar yavrularda zayıf doğup hayatlarını kaybediyorlar

dygznn

Not: kedimi veterinere getirmiştim ilk aldığımda. Zaten 25 gündür benimleydi. Veteriner kilosu az olduğundan dolayı aşılara başlamadı biraz kilo almasını söylemişti. Sadece iç-dış parazit damlası olmuştu. Beslenmesine hareketlerine dikkat ediyordum. Ancak hep sakin bir kedi olduğundan hareketlerinde bir farklılık görmedim

dygznn

Teşekkür ederim ilginize. Veterinere de sordum gençlik hastalığı olabilir dedi. Belki aynı şeyi yaşamış biri varsa o da yorum yazarsa çok sevinirim