Biberonla Beslegim Bebek Kedim Bir Türlü Kuru Mamaya Baslamıyor Neden ?

suden18

Merhaba bundan 1 ay önce annesi tarafından terk edilmiş bir bebek kedi buldum bulduğumda tahmini 15 20 gunluktu büyüdü fakat ne yaptıysam kuru mamaya baslamadı sahiplendirdim kuru mamaya geçmeden yuvasına gondermiyorum ailesi de onu bekliyor sabırsızlık ile bu biberon ile besledigim ilk kedi değil fakat ilk defa böyle birşey yaşadım yaş mama veriyorum çok az yiyiyo ama zararlı olduğu için vermek istemiyorum şuan neredeyse 2 aylığa yaklaştı ailesi Royal canin baby mother lardan gönderdi belki başlar diye daha önce bende 4 farklı kitten mama denedim suyla ıslattım süt tozu ile ıslattım yaş mama ile karıstırdım bana mısın demiyor inatla yemiyor biberon istiyor ama süt tozu da belli bir süreden sonra zararlı dedi veterinerimiz kusmaya basladı artık kusuyor ishal oluyor kuru mamaya başlatmak için farklı öneriniz vqr mı

7 CEVAP

Ah güzelim benim.benimki de zor alışmıştı ezip püre haline getiriyordum parmak ucumdan emerek yiyordu denediniz mi bunu

Realbadvroken

Ben kuru mamayı ezip toz hale yakın bir şekile getirip kaynar suyla karistirdiktan sonra soğutup kedilere veriyordum biraz uğraştıktan sonra yemeye başladılar sonra bı kaç hafta böyle devam ettikten sonra kuru mamaya alışmakta kolaylık çektiler ve süt tozu vermeyin ishal yapıyor bizimde başımıza geldi

Minminik

merhaba ne kadar süredir bu şekilde benim danada annesizdi kuru mamayı 3.ayından sonra 2 haftada aç kala kala yemeye başladı, sizinki hala kuru mama için küçük mü acaba ya da benimki gibi inatçı olabilir

suden18

Denedim elimle de yediriyorum bazen bugün bir yaş mama aldım pure şeklinde ondan yiyiyor azar azar olsada maalesef hekim gördü tembellikten yemiyor dedi birde biberon istiyor hala , bugün sizin onerinizide yaptım biraz proplan kitten vardı onu blenderden geçirdim yaş mama baby Cat karıştırdım onu yemedi ama yaş mama baby Cat karıştırınca azar azar yiyiyor bende öyle yapıyorum sabahtan beri taneli yaş mamalarda kusuyordu fakat purede kusma sorunu yaşamadık

suden18

Küçük olduğunu sanmam çünkü dişleri falan var yani baya ısırıyor çiziyor hopluyor zıplıyor koltuktan koltuğa Tarzan gibi üzerime tırmanıyor buldugumdw zaten 15 günlük falandı 1 ayı geçti bende olalı

Realbadvroken

Yaş mamaya çok alismasinlar benimkiler bir yaşında hala daha yaş mama alışkanlıklarını yenmeye çalışıyorum

Sıvıdan direkt katiya nasıl geçsin? Insan bebeklerine bile püre sonrası katı gida veriliyor.
Yaş mama vermeniz gerekiyor , yaş mamaya kuru mama katarsanız 2 hafta sonra falan. Sonrasinda bir öğün kuru diger üç öğün yaş 1 aya da 1 öğün yaş 3 öğün kuru olarak verirsiniz. Yaş mamaya bu dönemde ihtiyaçları var büyüyünce bu kadar sık yiyemeyecekler yaş mamayı. Vaktiyken verin derim.