Yaşlı Kedi Ve Anestezi

BerruEce

Merhabalar 11 12 yaşlarında kısır tekir kedim var sırtında bir şişlik oluştu ve veteriner tümörden şüphelendi yarın tekrar gideceğiz ama dediler ki yaşından dolayı anesteziyi kaldıramayabilir siz kedinizi daha önce bu yaşlarda anesteziye veya ameliyata aldırdınız mı bir öneri veya fikri olan varsa yazabilir mi

2 CEVAP

Esvednur

Merhaba, benim kedim 10 yaşındayken pyometra için ameliyat oldu. (Baya buyuktu ve ameliyat sirasinda ekstra riskliydi.) Daha sonra rahimden kalan parca oldugu icin ikinci kez tekrar ameliyat olmak durumunda kaldi. Suanda 12 yasinda ameliyat konusunda bir sıkıntı yasanmadi cok sukur. Bizde de oyle bir durum ile karsilasma ihtimalini soylediler. Risk her zaman vardir ve onemli bir sey soz konusu oldugunda insan o riski goze alabiliyor. Veteriner hekim ne istiyorsa mutlaka ameliyat oncesi yaptirin. (Kan tahlili vs. ) Veteriner hekimi konusunda hersey icinize sinip guveniyorsaniz gonlunuzu ferah tutmaya calisiniz.. Hayirli geceler , cok gecmis olsun..

BerruEce

Çok teşekkür ederim az da olsa içime biraz su serpildi veterinere pek güvenemedim yakınımızda olduğu için oraya gitmiştik sanırım değiştireceğiz tekrardan teşekkür ederim