Diş Değiştirme Süreci.

somnium

merhaba arkadaşlar. kedim 6,5 aylık, dişi ve kısır. 3 hafta önce köpek dişleri değişti, bebek dişini döktü. köpek dişleri otursa da diş etindeki kızarıklık devam ediyor dördünde de. arka yandaki birkaç dişi düşmemiş, bazıları yeni çıkmış orası da kızarık. tabii köpek dişlerinin bulunduğu etteki kızarıklık, ilk hâline göre geçti gibi. veteriner hekimimiz en son geçen hafta muayene etti, normal olduğunu hâlâ diş değiştirdiğini söyledi. hep yetişkin kedi bakan biri olarak bu aklıma takıldı. ne zaman sonra geçiyor bu diş eti kızarıklığı? ayrıca mamasını kolayca kırıyor, dişlerini fırçalıyoruz ve ağız kokusu yok.

2 CEVAP

Renklipati

Enfeksiyon yok demekki dişlerinde yoksa ağız kokusu olurdu yinede takip edin kızarıklık çok devam ederse geçmiyor sa vet ile yine görüşün en az 9 ay 1 yaşına kadar bu diş değiştirme devam ediyor geneli böyle, bizim de 1 yaşında bitti dökülmesi çıkması

Minminik

bizim diş değiştrmemizde 1 ay kadar sürdü hiç anlamadık bile yumuşak gıda verdik en çok döküldüğü zamanlarda, kontrollü gidin ama kolay bir süreçtir