Kedim Kusuyor

Merhaba. Düzenli malt vermeme rağmen kedim iki haftada bir, bazen bir haftada bir kusuyor bu şekilde. Bazen daha çok tüy çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

6 CEVAP

PofudukLeo

Merhaba , ben kedim özelinde söylemek istiyorum Proplan kısır somonlu mamamaya geçtiğimizden beri bu şekilde kusuyor. Geçenlerde bu şekilde bir başlıkta açmıştım hatta diğer arkadaşlarda Proplan da benzer problemi yaşamış. Mamanız hangisi bilmiyorum ama mama kaynaklı da olabiliyor. Yine de en doğrusu vetenir kontrolü elbette. Bizde kontrolde bir problem çıkmadığı için mama kaynaklı olduğunu düşündük.

stellabennett

benimki bunun sarısından kusmaya başlamıştı veterinere götürdüm sindirim problemleri varmış belki sizinki de öyledir ama veterinere götürmeden bilinmez

stellabennett

tahlil yaptılar tahlilde bir şey çıkmadı röntgen çektiler röntgende bağırsaklarında dışkılar doluydu kabızmış sindirim problemi yüzünden tuvaletini yapamıyormuş yapamayınca da kusuyormuş

Ayben12

Biz de Maraş depreminden sonra bir süre mamaya ulaşamadık ve AFAD maması kullandık. Ara ara kusmalar başladı. Önceleri de oluyordu hatta ishali de tetikliyordu. Hassas sindirim olduğu için şuan proplan optidigest başladık. Birkaç gün oldu. Daha önce de bu mamayla düzelmişti. Sizinki de sindirim hassasiyeti olabilir. Yine de bi genel muayene ve tahlil yapmanızı tavsiye ederim:)

Tamamdır teşekkürler, bu arada bunu anlamak için ne yapıyolar mesela

Teşekkürler herkese. Mama olarak uzun süre exclusion kullandım şuan n&d’ye geçtik