14 Yaşındaki Kedi Ve Anestezi Acil

BerruEce

13 14 yaşlarında kısır tekir kedim var sırtında aniden bir şişlik oluştu ve aşı yeri sarkomu dendi ameliyat olması gerekiyor dediler ama anestezi için çok fazla risk olduğunu söylediler bu yaşlarda kedisini ameliyat ettiren var mı acaba ne yapabiliriz bilmiyorum yardımcı olur musunuz kan tahlili yaptılar ve enfeksiyon fazla çıktı kansızlığı da var dendi

8 CEVAP

tengrist

Yani süreç hakkında fikrim yok ama benim kedim 9 yaşındayken katı anestezi ile ameliyata girmişti bir problem yaşamadık çok şükür, hayvanlarda yaşlılık durumu yaştan ziyade organların sağlığı ve kan değerleriyle ilgili bir durum bana göre. Sizin operasyonunuz için gaz anestezi gayet kâfi olumsuz bir durum yaşanma ihtimali çok düşük, ama önce kan değerlerinin normal seviyeye gelmesi ve kanındaki mikrobu atması lazım enfekte ve kansız olan kedi kaç yaşında olursa olsun direkt anestezi verilmemesi lazım zaten. Siz yine de dediğim gibi farklı veteriner hekimlere de danışın onlar öncesinde kedinizi hazırlayacaktır

Ayben12

Bulunduğunuz yerde gaz anestezi yapan klinik varsa oraya bi götürün. Özellikle ileri yaşlardaki hayvanlar için gaz anestezi daha iyi bir seçenek

tengrist

Bence farklı hekimlere de danışın bu konuyu. Aşı yeri sarkomu ile ilgili hiçbir fikrim yok o yüzden o konuya yorum yapmayacağım ama bu bekletilebilir bir şey ise bence (detay olmadığı için her ihtimale karşı yazıyorum bunları kullanıyor da olabilirsiniz) kediniz için besin değerleri daha yüksek ve ona daha uygun olan yaşlı kedilere özel mamalara geçiş yapıp başta d vitamini öncelikli olmak üzere bağışıklılığını güçlendirecek takviyeler vermeniz, problemleri ortadan kaldırıp anesteziye hazır hale geldikten sonra operasyonu gerçekleştirmeniz ki veterineriniz de eminim bu yolu izleyecektir. Kandaki enfeksiyon için antibiyotik ya da kansızlık için operasyon öncesi takviye vermedi mi veterineriniz?

BerruEce

Bize kan değerleri için normale dönsün ameliyata girer gibi hiç bir şey denmedi eğer kabul etseydik direk bir işlem yapmadan alacaklardı ameliyata dediğiniz gibi başka yerlere de götüreceğiz bilgililer için teşekkür ederim

BerruEce

Mama olarak hills balıklı kısır maması kullanıyoruz veteriner antibiyotik ve vitamin iğnesi yaptı kan tahlililinden sonra herhangi bir şey verilmedi

gulsundusmez

komşum 14 yaşında köpeğini götürdü insana uygulanan anestezi en iyi yöntemmiş onu talep edin

gulsundusmez

komşuma yine yaşlı köpeği için kulağında sorun varken ameliyat olması gerekir dediler ilaç tedavisinde ısrar etti köpeği iyleşti bu tip durumlar için öncelik ilaç tedavisi olmalı ama sanıırım bu bir tümör başka bir veterinere daha sorun bence elinizdeki diğer vet hekim değerlendirme sonucu tahlili nesi varsa onuda götürün