Kedisi Mantar Olan Var Mı ?

Balyoska

Merhaba herkese. İki kedim var birinin omzunun üstünde bi şişlik vardı. Şimdi muayeneye gidince o kısmın ekstra mantarla da devam ettiği söylendi. Kedim diğer kedime bulaştırmasın diye bi odaya aldım ama durmuyor sürekli miyavlıyor. Siz böle bi süreç geçirdiniz mi ? Deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim. Ha birde kendinizi nasıl korudunuz insana da bulaşabilirmiş çünkü 🙈

3 CEVAP

Simbalyna

Benim kedimde vardı 2 ay önce kulağında başlamıştı hemen götürüp aşı yaptırdık kesildi sonra birden sanırım karnında çıktı o bölgede tüy döküldü şu an onunla savaşıyorum çok zor bir süreç boyunluk takıyoruz geceleri yalamasın diye

gulsundusmez

mantar sinsi ve inatçı bir durumdur sakın iğne yaptırmayın öncelikle krem tedavisi olmasa hap tedavisi, bunun için terbisil krem var veya hapı var , günde 2 kez kremi sürmelisiniz sizde sürerken elinize eldiven giyin ne kadar yıkasanızda elinizden bulaş diğer kedinize geçer, ayrı tutmak zorundasınız ağlasın hızla bulaşan bir durum, 3 haftayı göze alın ancak düzelecektir.

gulsundusmez

şişlik kedinin kaşımadan dolayı oluşan bir travmadır