Evde 2 Kedi Nasil Alistirilir

pinarcaya

Kardesim birkac gunlugune sehir disina ciktigi icin kedisini bana birakti. Benim de evde bir.kedim var. Ikisi de disi. Kardesimin kedisini bir odaya koydum. Kapisini aralayip ikisi birbirini gorecek sekilde ikisine de yas mama verdim. Karsilikli yiyip alissinlar diye. Benimki merakla bakti. Ama kardesiminki surekli tisladi hirladi. Direk kapiyi acsam kavga ederler gibi geliyor cok.korkuyorum. alismalari icin ne yapmam lazim?

2 CEVAP

gunosari

Birkaç gün kalacaklarsa bir arada alıştırmaya uğraşmayın bence boşa stres olmasınlar ayrı odalarda kalsınlar.Uzun süre kalacaklarsa kademeli olarak tanıştırmalısınız.

buddha_bar

Ev sahibi kedi kolay kolay kendine yediremez ayırın bencede yoksa uzunca bir sure 2 kedide aksi oluyor alışması icinde bayağı zaman gecmesi gerekiyor.