Kedimde Manta Var Lütfen Yardım Edin Lütfen

78kedi78

Merhaba kedimde bir kaç ay önce arka ayaklarında mantar vardı veterinere götürmüşdük kedime matar aşısı yapmışdı aşısını oldukdan sonra mantarı geçti ama şimdi yine mantar oldu kedime crystalin sıksam mantarı geçermi lütfen acil yardım edin

11 CEVAP

78kedi78

Veterinere götürdük ama hiç bişey yapmadı

78kedi78

Travazol sürsem iyi gelirmi ?

aslihan_e

Sadece crystalin ile olmaz, en azından merhem kullanması gerekli ama yalayacağı yerdeyse yakalık takması ya da kıyafet giymesi gerekebilir. Neden veterinere götürmüyorsunuz, buradan yardım istiyorsunuz?

Okan3439

Mantar aşısı 2 doz yaptırdınızmı 1 sene koruyuculuğu var 2. Doz şart

Okan3439

Biz anesteziden sonra bağışıklık düşüklüğü nedeniyle mantar geçirdik başta 2 doz bağışıklık güçlendirici iğne daha sonrada 2 doz aşı ile atlattık çok inatcı bir türdü travazol batikon benzeri kullanmadığımız şey kalmadı son çare olarak buna başvurduk

Sakizcan

Biz mantar sıkıntımızı kekik suyu ile atlattık. Sizin kediniz de işe yarae mı bilmem ama biz çok memnun kaldık.Bir su bardağı suyu kaynatıp içine bi yemek kaşığı top kekik atıp demlenmesini bekledim. Demlenen suyu sprey şişeye aldım sabah akşam mantar olan bölgeye uyguladım. Kedimin yalamasını bi süre engelledim.Ek olarak haftada iki kere bi tatlı kaşığı kefir içirdim bağışıklığı için.

Ecosin'i deneyin. Sokakta baktığım yavru kediye bir doz aşı ile ecosin çare oldu.

Patilicns

Çok geçmiş olsun bizde şuan mantarı ilk dozumuz vuruldu 2. Dozumuzu bekliyoruz Cristalin sonra batikon sonrada travozol krem sürün yakalık takmayı unutmayın daha fazla yayılmasın

aslihan_e

Batikonl'a birlikte kullanın Travazol'u, önce Batikon sürüp biraz bekleyin, ondan sonra Travazol sürün. Yalar kedi büyük ihtimalle, dediğim gibi engel olunması gerek yoksa sağlığı zarar görebilir. Kedinizin bağışıklığını yüksek tutmalısınız, bu tarz mantar sorunları bağışıklığı düşük ya da yaşlı kedilerde daha çok oluyor. Sağlık sorunu olmayan kediye bulaşmaz bile, bulaşsa bile daha kolay geçer. Belki maması ona yaramıyordur.

78kedi78

Çok teşekkür ederim 😊

crystalin ile geçer kesinlikle