5 Aylık Köpeğim Tuvalet Eğitimi

GokceKya

Merhaba, köpeğim 2 aylıkken bize geldi. Biz işteyken evde yatak odamızda kalıyordu ve çiş pedine tuvaletini yapıyordu. Fakat küçük olduğundan kakasını da eve yapıyordu. Ve malum aşıları tamamlanmadan çıkaramıyorduk. Bi zaman sonra yatak odasında kaldığında kakasını kesinlikle yapmamaya başladı sadece çiş pedine çişini yapıyor. Dışarı cıkmaya da başladık 1 aydır. Günde 2 öğün yiyip 3 kez bazen 4 kez dışarı çıkıyoruz(5 aylık oldu bugün itibariyle) . Kakası geldiğinde anlayıp dışarı cıkarıyorum ama fark etmesem yine de eve yapıyor. Ama gün içinde 7 saat kalsa da kakasını yatak odasına yapmıyor. Yatak odası dışındaki yerleri tuvalet gibi görüyor. Hem eve hem dışarıya yapma sorunsalını nasıl halledebiliriz?

1 CEVAP

bsecnl

dışarı çıkardığınızda kakasını yapana kadar gezdiriceksiniz. gerekirse 7saat boyunca dışarda onunla geziceksiniz. kakasını dışarı yaptığındada bol ödül maması ve sevgiyle dışarıya kaka yapmanın iyi bişey olduğunu hafızasına kazıcak. sabırlı olursanız çözülmicek bir sorun değil