Hamile Kedide İştahsızlık Olması Normal Mi ?

Bahçede baktigim hamile bir sokak kedim var. Ona hergün düzenli olarak mama veriyorum. Çok iştahliydi. Ancak 2 gün önce kanaması olduğunu farkettim. Daha çok sızıntı gibiydi. Yanımdan ayrilmıyordu. Iştahsiz ve çok halsizdi. Bana hiç o kadar yaklaşmamıstı kucagima yatip uyuyakaldı. Ben de agrisi oldugunu dusundum karnini ovdum. Ertesi gün gelmedi. Bugün tekrar geldi ve yine hiçbir sey yemedi. Doğum mu yaptı anlamadım da çünkü karnı sarkmıştı. Arkası da kandan yapış yapış olmuştu. Yeşil sinekler etrafinda turluyordu. Oysa yine uyumaya calisiyordu. Ben de suyla arkasını biraz yikadim sinekler gitsin diye. Izin verdi bunu yapmama. Ama sonra tekrar uzaklasip gitti. Neyi var cok merak ediyorum. Kedi kutum ve param olmadigi icin veterinere de goturemiyorum. Sokak kedisi basinin caresine bir sekilde bakar diye kendimi avutmaya calisiyorum. Sizce sorun nedir ? Ne yapmam gerekiyor ?

1 CEVAP

Cesminurr

Yeni doğum yapmış kediler bi kaç gün yemek yemiyorlar doğum yapmış olabilir,kediyi takip etmekten başka çareniz yok bu durumda doğurduysa şayet direk yavruların yanına gidecektir