Kedi Su İçmesi

Esrakaya12

Kedilerim su içmiyordu ben şırıngayla veriyordum baktım tabaktan içiyorlar ama iki gün sonra fark ettim ki tabaktan 5 kediye göre çok az içiyorlar ve kaka yapmaları da azaldı yakın zamanda mamasını değiştirdim kakaları gayet sağlıklıydı şimdi kakaları sert oldu ne yapmalıyım

Ve tek kedimde bir şeyi kusmaya çalışıyor ama kusarken hafif hırıltı var ben kedi tüyü kusmaya çalıştığımı düşünüyorum çünkü uzun süre malt vermedim ama şimdi vermeye başladım

4 CEVAP

Su tüketimleri verdiginiz mamanin içeriğine göre değişir örneğin bir mamada %30 su vardir diğerinde %60 , ani mama değişimi de strese sokmuş olabilir tabii. Kusma olayida tüylerle alakalıdır muhtemelen.

Esrakaya12

Proplan kısır kedi maması kullanıyorum

zey940

Proplan'da kabızlık şikayetleri çok diye biliyorum. Bence mamadan kaynaklı bir kabızlık yaşamanız daha olası. Suyu az içiyorlarsa önce idrar miktarını etkiler, tüyleri matlaşabilir. Dışkıya geleseye kadar başka belirtiler fark ederdiniz diye düşünüyorum. Ensesinden çekip bırakınca hızlı düzleşmiyorsa dehidrasyon vardır bu taktiği deneyebilirsiniz. Kabızlık için proplan fortiflora probiyotiği ile elinizdeki mamayı bir müddet kullanmayı deneyin. Bıraktığınızda hala kabızlık geçmezse mamayı değiştirmenizi tavsiye ederim. Anlık değişim istiyorsanız günlük 1 çay kaşığını aşmamak şartıyla zeytinyağı verebilirsiniz bir kedi için.

Esrakaya12

Proplan kısır kedi mamasını zaten yeni değiştirdim çok olmadı değiştireli. Dediğinizi denedim yavaş yavaş düzleşiyor ensesi