Dış Parazit 1 Ayda Kaç Kere Yapılabilir

Cennet29

Artık çoğu kişi biliyodur. Kedim hem evde hem dışarıda yaşıyo her ay düzenli dış parazitini yapıyorum. Bu ayın 12 sinde advantage dış parazit damlası yaptım. Ama kedimin üstünde kene ve pireler geziyo ara sıra. Birde en iyi damlalarıda yapsam kısa süre içerisinde üstünde böcek görüyorum. İlaçlarıda hep veterinerden temin ediyorum sahtede olamaz. Yani sorum şu henüz dış parazit yapalı 10-15 gün oldu tekrar yapmak sakıncalı mı? Bu durumu yaşayan tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Veterinere de sorucam ama yoğun olduğu için geç dönüş yapıyor o yüzden buraya da yazayım dedim

2 CEVAP

Minminik

merhaba,
çocuğun karnesi yanımda değil ama ilk dış parazitimiz 15 gün ara ile yapmıştı veterinerim çünkü çocuğu dışardan sahiplenmiştik diye ilk 2 doz kısa aralıkla olacak demişti.

birkere yapılıyor