İdrar Yolu Sorunu İçin Malt, Likit, Mama

Cennet29

Kedimde köpüklü idrar sorunu vardı test yaptırdım değerleri normal çıkmadı. Veteriner bi şişe likit verdi onu kullanıyoruz 18 gündür. Kedim günün yarısını dışarda geçirdiği için idrarını her gün gözlemleme şansım olmuyo. Dün uzun süre uyudu sonra kalktı tuvalete gitti çişini yapmadan çıktı herhangi bi miyavlama olmadı özel bölgesinide yalamıyor. Tuvalete cıkamayan kediler nasıl davranıyor?? Bu durumu yaşayanlar paylaşırsa cok sevinirim. Hangi ürünleri mamaları maltları kullandığınız da kediniz rahatlıyo?? Kedim 4,5 kg günde 50 gram mama yiyodur kaç ml su tüketmeli?

(kedim kısır erkek 2,5 yaşında)

13 CEVAP

MonikaveTori

Bizde erkek kedimde baya bi taş problemi vs yaşadık. Mama olarak hills cd kullandık belli bir süre. Veterinerimiz malt için urinary paste gilaburu diye bir maltı kullanmamızı tavsiye ediyor. Sorun yaşadığı dönemde de bu maltı kullandık. Malt viyonun ürünü diye hatırlıyorum. Siyah bi paket üstünde kızılcık var. Onu araştırıp sizde deneyebilirsiniz. Şuanda da mama olarak proplan kısır somonlu kullanıyoruz bi sıkıntı çıkmadı. Umarım en kısa sürede iyileşir

Ahudr

Monikavetori ve Cennet gecmis olsun su olarak icme suyu mu yoksa cesme suyu mu veriyorsunuz genelde cesme suyunun bu tip sorunlar yaptigi soyleniyor

Cennet29

Kızılcık kullanımı hakkında kapsamlı bilgisi olan varsa yazabilir mi idrar yollarına iyi geldiğiyle ilgili bi kaç yazı okumuştum

Cennet29

5-10 tane kedi besleyen okdr insan vardı bu sitede. maşallah kimse böyle şeyler yaşamıyo mu bilgisi olan yok mu

Pamres

Güncel ++

nasıl bir sorun bilmiyorum da vetexpert ürinovet muhtemelen her türlü idrar sorunu içindir kullanmanızda problem olmaz faydası olur diye düşünüyorum. ama sormadan danışmadan kullanmayın hiçbir şey öyle kızılcık ya da rastgele takviyeler. çok asidik yaparsanız yanlışlıkla taş problemi oluyormuş yine biraz riskli bir durum. mecbur kontrol ve doğru tedavi lazım.

Cennet29

@ahudr teşekkürler Bizim buranın suları kireçli kedimde bizde musluk suyu içiyoruz. Kedimin bi kaç kapta suyu var hergün yeniliyorum o yüzden hazır su almıyodum iki yudum içiyo kalanı yenilediğim için ziyan oluyo diye. Ama şmdi mecbur hazır suya geçicem gerekirse günün belli saatleri kendim içiririm

BusraO

İdrar sorunundan bıkmış biri olarak yazıyorum. En sonunda koltukları atıp yenisini almak zorunda kaldık o kadar kötü durumdaydim.
En önemlisi mutlaka arıtılmış su içmesi ( tekrarlayan idrar sorunun en büyük cozumu )
En etkili ilaç vet expert urinovet Cat .
Yeni koltuklarimizda hem Alez hem de örtü kullanıyorum.
Ne zaman bu sorun başlasa bu ilacla iki günde çözülüyor genelde 7 güne tamamliyorum. Eskiden bu ilaçta ise yaramiyordu çünkü çeşme suyu içiyordu ne zaman arıtılmış suya geçtik o zaman tekrarlama sıklığı azaldı , antibiyotik kullanmadan bu ilaç hemen duzeltiyor

Cennet29

Teşekkür ederim 💐

Cennet29

Ay başında ztn kontrolü var götürücem şuan maddi imkanım yok veterinerde uzak. Rastgele de bişey yapmak istemem tabi ki. Hapşırdı üst üste bi kaç kez de üşüttüğü içinde anormal gelmiş olablir bana işte bilemiyorum ki. Belirsizlik beni cok yoruyor. Immune vitamin hap var bi kaç gün ondan verip evde etten sulu mama yapıp yedirmeyi düşünüryorum şmdilik bu çözümleri bulabildim

mutlaka içme suyu verin 6-6.5 ph aralığında olsun mümkünse düşük ph lı markalardan seçin. şu sıralar da yaş mama yiyorsa çorba gibi yapın öyle yesin su ekleyin bol bol.

Cennet29

Whereisthepo0p evde bol sulu yaş mamalar yapıyorum umarım faydalı olur

MonikaveTori

@Ahudr teşekkürler. Kedim çeşme suyundan içmek istiyordu hep gidip çeşmenin başında bekliyordu. Bizde su pınarı aldık arıtma suyu kullanıyoruz şimdi.