İç Dış Parazit Süresi

saniskal

kedimi sahipleneli iki bucuk sene oldu ve ic dis parazitlerini veteriner iki-uc ayda bir yapiyor bu sure cok uzun mu? ilaclarin etkisi ne kadar suruyor? bir yere 2-3 haftada bir yapilmasi gerektigini okumustum ama veterinerimiz iki uc ayda bir ic dis parazitini yapiyor

2 CEVAP

Cennet29

Gerekmedikce ekstra bi durum olmadıkca 2-3 ayda bir ideal.

Emirrckr

Ev kedileri için hele ki bu aylardan Mayıs'a kadar olan süre zarfında 2-3 ay kesinlikle yeterli olur.
Yaz aylarında 1,5-2 aya düşürebilirsiniz.
Çünkü dışarıdan eve parazit taşıma ihtimalimiz hiçte küçük bir ihtimal değil.