Tuvalet Sorunu

Btanis

Merhaba! Köpeğim pincher cinsi 5 aylık. 3 aylıktan beri benimle ve tuvalet eğitiminde iki ay hiçbir sorun yaşamadım ama son zamanlar da evin her yerine çiş ve kaka yapmaya başladı ister istemez bırakıyor gibi düşünüyoruz normalde çişi geldiğinde hemen kendi köşesi olan yerine gider ve pedine işerdi ama şu aralar neden oraya gitmediğini ve evin her yerine işediğini merak ediyoruz ?

1 CEVAP

guineapigela

5 aylık aslında pek küçük sayılmaz3 aylık bi yavru olsa normal olurdu.Bunu yapmasının birçok nedeni olabilir mesela Köpeklerde sık karşılaşılan çiş veya kakasını eve veya uygunsuz bir yere yapma eğilimi, bazen tamamen ilgi ve dikkat çekmek amacıyla da yapılabilmektedir. Ayrıca kendisini yalnız bırakan sahibini protesto amacıyla da böyle bir yöntem seçen köpeklerin sorununu çözmek için bir parça fazla ilgi, birkaç dakika daha fazla oyun oynamak veya sokakta daha uzun süre vakit geçirmek faydalı olabilir.ama siz bu işi sürekli yapmaa devam ederse bir veterinere basvurmayı unutmayın !! :)