3,5 Aylık Kedime Çişini Yapar Yapmaz Kendini Temizlemeyi Nasıl Öğretebilirim? Lütfen Yardımcı Olun

elfelyaf

Merhabalar kedim 3,5 aylık. Dışkısını yaptıktan sonra anüsünde böyle şeffaf akışkan bir sıvı kalıyor. Normalde ishal değil dışkısı gayet katı ve koyu renkli. Bu kalıntı maalesef eve bulaşıyor. Tuvalet kabından çıkar çıkmaz kendisini yalamasını nasıl öğretebilirim bu mümkün mü? Ya da anüsünde kalan bu sıvı normal bir şey mi, geçici mi? İç paraziti yeni yapıldı öyle parazit de dökmedi. Ama sahiplendiğimden beri bu problemi yaşıyoruz. Kendini hiç temizlemiyor yalamıyor değil ama tuvaletten çıkar Çıkmaz yapmadığı için eve bulaşıyor. Şu an evde olduğum için arkasını kontrol ediyorum, haberim oldukça tuvaletini takip etmeye çalışıyorum ama hep evde olmayacağım peşini takip edemem. Eve bu kadar bulaşmasından korkmamın nedeni bulaştığını gördüğümde silerim geçer ama haberimin olmadığı yerlere bulaşırsa diye çekiniyorum. Lütfen yardımcı olun. Poposunu ıslak pamukla şimdilik siliyorum hemen kendisini yalıyor sonra ama ben silmesem o şekilde dolaşacak evde:(

3 CEVAP

zey940

Akıntı olması normal değil veterinere göstermeniz lazım. Dışkısını yapınca anüsünden gelmesi de garip.

Emirrckr

Bencede böyle bir akıntı olması bana da normal gelmedi,
Yalamasından ziyade öncelikle bir hekim tarafından kontrol edilse daha iyi olur.

Hayrus24

Dışkı temizlemesi zamanla olacak birsey ama akıntı normal değil vet e gosterin