Yavru Kedilerim İshal

Merhaba 2 yavru kedim var kuru mamaya geçtiklerinden beri bu şekil ishaller genel durumları çok iyi bol bol su ve mama yiyorlar ishali kessin diye vet tavsiyesi patates pirinç tavuk gögsü haşlayıp blenderdan geçirdim 1-2 gün kıvam aldı bırakınca yine bozuldu probiyotik toz takviyesinede geçtim onuda denedik hala da deniyorum sabah akşam artık pürede tozda işe yaramıyor bebişler kaka yaparken gaz çıkartarak yapıyorlar yani mama olarakta nd tavuklu kitten kullanıyorum annede dahil bu mamayı yiyor 2 yavruda ishal kuru mama geçişinden dolayı ne yapabilirim daha 7 haftalıklar

6 CEVAP

Emirrckr

7 hafta gayet kuru mama için gayet ideal bir dönem,
Bence mamadan kaynaklı olabilir mesela tahılsız mama bebeklere ağır gelmiş olabilir.
Dilerseniz Hill's Kitten'a bakın birde evet N&D gayet iyi bir içeriğe sahip ama kedilerinize iyi gelmiyorsa da diretmenin anlamı yok maalesef.

HaydutveNazli

Benim bebisi de nd inanilmaz ishal etti zaten garibim ishaldi mahvoldu hills biome yedirmeye calisiyorum, pirinc havuc patates tavuktan mama yapiyorum biraz kivamli ama yumusak kakasi hala surekli gaz yapiyor

Bugün veteriner flagyl başlattı 5 gün kullanıcaz akşamına yavrunun biri kustu ilaç kaynaklı mı hazımsızlık mı başka bişey mı bilmiyorum kusmukta bütün mama vardı 3 tane az da köpüklü sıvı şaştım kaldım artık ne yapsam diye

Coconutbey

ıshale care bulamazsanız yanı ılaclar antıbıyotııkler care etmezse mutlaka hılls gastro mamaya gecın bızımkı anca o sekılde gectı ve mama dısında yas mama baska besınler vermeyın

Flagy bile düzeltmedi mamayı degişcem mecbur veteriner de bişey demiyor kontrol etti gayet sağlıklılar dedi burası güvenilir mi hillsi burdan alayım mı sahte bozuk mama olayı olmaz umarım

Su gibi değil puding kıvamında yada ondan 1 tık koyu bu aralarda ishalleri
Buarada 7 haftalıklar ve 850 gramlar veteriner çok iyi kilolarıda dedi